NXN Midwest Regional
MEET DATE & LOCATION
11.17.2013
LaVern Gibson Championship XC Course
Terre Haute, IN
STATES INCLUDED
IN - IL - OH - MI - MO
NIKE Midwest 2013
11/17/13
Results by Timing MD
Software by ChuckScoreCrossCountry
Girls Championship
Place Bib Number Name School Time Pace
1 530 Taylor Werner (10) SG-Camel Pack 18:36.2 5:59
2 587 Jamie Kempfer (12) UNA-Kempfer-MO-Festus 18:42.1 6:01
3 497 Mary Abramson (11) Nova XC 18:48.5 6:03
4 413 Kelcy Welch (12) Carmel Distance Project 18:48.6 6:03
5 621 Jill Whitman (12) UNA-Whitman-IL-Columbia 18:58.2 6:06
6 586 Anna Sophia Keller (9) UNA-Keller-IL-Effingham 18:59.3 6:07
7 639 Mimi Smith (11) Wilmette Running Club 19:04.0 6:08
8 470 Mary Blankemeier (9) Kao Krap 19:14.2 6:11
9 490 DeTurris Elly (11) North Naperville XC Club 19:15.7 6:12
10 622 Valerie Wierenga (10) UNA-Wierenga-MI-Grandville 19:22.1 6:14
11 400 Annie Heffernan (11) Bulldog Running Club 19:24.1 6:15
12 410 Stacy Morozov (10) Carmel Distance Project 19:24.6 6:15
13 504 Lexa Barrott (10) NXC Running Club 19:25.7 6:15
14 616 Mary Kate Vaughn (10) UNA-Vaughn-OH-Dayton 19:27.0 6:16
15 583 Emma Hatch (12) UNA-Hatch-OH-Cleves 19:27.9 6:16
16 617 Taylor Vernot (11) UNA-Vernot-OH-Wauseon 19:30.5 6:17
17 573 Ann Campbell (11) UNA-Campbell-MO-Kansas City 19:31.6 6:17
18 523 Kelly O'Brien (10) Palatine XC Club 19:31.6 6:17
19 605 Kelsey Schrader (12) UNA-Schrader-IL-DeKalb 19:33.9 6:18
20 591 Kaitlyn Ko (10) UNA-Ko-IL-Arlington Heights 19:38.0 6:19
21 407 Gina Genco (12) Carmel Distance Project 19:38.9 6:19
22 595 Lisa Luczak (11) UNA-luczak-IL-glen ellyn 19:39.8 6:19
23 432 Sierra Lax (10) Columbus Thorn Distance Club 19:45.3 6:21
24 561 Lauren Johnson (10) Tricky Kitty XC 19:50.8 6:23
25 541 Allison Zobrist (10) Unattached 19:53.2 6:24
26 569 Sarah Billingsley (12) UNA-Billingsley-IN-Batesville 19:56.7 6:25
27 1310 Rachel Deverux (12) Una 19:59.3 6:26
28 520 Amy Kieliszewski (11) Palatine XC Club 20:00.5 6:26
29 526 Mia Jerman (10) SG-Camel Pack 20:01.1 6:27
30 560 Kristen Johnson (10) Tricky Kitty XC 20:01.3 6:27
31 429 Rachel Brougher (9) Columbus Thorn Distance Club 20:01.7 6:27
32 409 Kelsey Harris (11) Carmel Distance Project 20:02.2 6:27
33 494 Maria McDaniel (12) North Naperville XC Club 20:03.6 6:27
34 506 Cayla Eckenroth (9) NXC Running Club 20:05.7 6:28
35 426 Lainey Studebaker (10) Centerville Running Club 20:07.0 6:28
36 505 Rachel Coleman (12) NXC Running Club 20:07.2 6:28
37 491 Emory Griffin (10) North Naperville XC Club 20:07.9 6:28
38 457 Allie Sweatt (12) E'ville Tigers 20:08.2 6:29
39 430 Mackenzie Caldwell (12) Columbus Thorn Distance Club 20:08.8 6:29
40 479 Leah Ford (10) Mason Track Club 20:09.5 6:29
41 408 Haley Harris (11) Carmel Distance Project 20:10.6 6:29
42 390 Keaton Case (11) AKP Running Club 20:11.3 6:30
43 412 Rachael Weesner (12) Carmel Distance Project 20:11.4 6:30
44 440 Aurora Turner (11) Creek Runners 20:12.1 6:30
45 550 Heather Sandvik (11) The Flying J's 20:12.5 6:30
46 482 Maegan Murphy (10) Mason Track Club 20:13.1 6:30
47 637 Kelli Schmidt (10) Wilmette Running Club 20:13.4 6:30
48 522 Cassidy McPherson (12) Palatine XC Club 20:14.3 6:31
49 629 Madeline Lilly (10) Warrior XC Club 20:14.4 6:31
50 545 Rachel Wentworth (10) Sugarcreek Distance Club 20:14.8 6:31
51 389 Aundrea Busse (12) AKP Running Club 20:15.3 6:31
52 425 Meredith Rintoul (12) Centerville Running Club 20:16.3 6:31
53 495 Judy Pendergast (10) North Naperville XC Club 20:19.0 6:32
54 452 Jane Onder (10) Davidson XC 20:19.5 6:32
55 480 Ailee Henderson (9) Mason Track Club 20:20.1 6:33
56 492 Ella Guppy (10) North Naperville XC Club 20:22.1 6:33
57 556 Rachel Bales (11) Tricky Kitty XC 20:22.2 6:33
58 554 Jenna Halderman (11) The Lions 20:23.1 6:34
59 557 Delaney Barber (11) Tricky Kitty XC 20:23.2 6:34
60 524 Sabina Yosif (10) Palatine XC Club 20:24.4 6:34
61 623 Claire Wiles (11) UNA-Wiles-OH-Powell 20:24.4 6:34
62 416 Carly Davis (10) Celtic Running Club 20:25.3 6:34
63 574 Hannah Cummings (10) UNA-Cummings-MI-Ann Arbor 20:27.3 6:35
64 510 Erin Zimmer (12) NXC Running Club 20:28.6 6:35
65 638 Molly Schmidt (9) Wilmette Running Club 20:29.8 6:36
66 635 Cara Keheler (9) Wilmette Running Club 20:30.0 6:36
67 584 Ann Heuerman (10) UNA-Heuerman-OH-Columbus 20:30.1 6:36
68 519 Liz Cox (12) Palatine XC Club 20:30.7 6:36
69 614 Alexa VanderHoff (10) UNA-VanderHoff-MI-Kalamazoo 20:31.0 6:36
70 431 Allison Coffey (10) Columbus Thorn Distance Club 20:31.6 6:36
71 498 Kate Bernicke (9) Nova XC 20:33.3 6:37
72 395 Abby Green (12) Breen Track Club 20:34.9 6:37
73 608 Allie Sprague (12) UNA-Sprague-IL-Marengo 20:35.7 6:37
74 615 Abbie VanFossen (11) UNA-VanFossen-OH-liberty towns 20:35.8 6:37
75 600 Rose Menyhert (11) UNA-Menyhert-OH-Loveland 20:35.8 6:37
76 641 Alexis Jakubowski (11) Windy city wolfpack distance 20:36.7 6:38
77 461 Marina Konow (12) Fort Wayne Cadets 20:37.4 6:38
78 434 Cami Baird (10) Creek Runners 20:37.9 6:38
79 576 Maddie Distelrath (9) UNA-Distelrath-IN-Fort Wayne 20:37.9 6:38
80 607 Elianna Shwayder (12) UNA-Shwayder-MI-Saline 20:39.3 6:39
81 428 Nina Bouthier (10) Columbus Thorn Distance Club 20:40.1 6:39
82 411 Anna Schmitz (11) Carmel Distance Project 20:40.7 6:39
83 502 Kelsie Mothersead (11) Nova XC 20:41.4 6:39
84 454 Lilly Saniel-Banrey (11) Davidson XC 20:42.1 6:40
85 585 Constance Hope Jones (11) UNA-Jones-IN-Cumberland 20:42.6 6:40
86 634 Oona Jung-Beeman (10) Wilmette Running Club 20:44.5 6:40
87 538 Deanna Deterding (11) Unattached 20:45.0 6:41
88 1311 Dc Beranek (12) Creek Runners 20:47.8 6:41
89 503 Taylor Nicholson (9) Nova XC 20:48.0 6:42
90 599 Alison McLean (10) UNA-McLean-MI-Dexter 20:48.5 6:42
91 558 Grace Denton (12) Tricky Kitty XC 20:48.7 6:42
92 580 Tabitha Griffith (12) UNA-Griffith-MO-Farmington 20:51.5 6:43
93 636 Anna Sanfilippo (12) Wilmette Running Club 20:52.9 6:43
94 439 Lauren Shuman (9) Creek Runners 20:53.1 6:43
95 493 Claire Hamilton (9) North Naperville XC Club 20:53.3 6:43
96 487 Sarah Kettel (10) Mich Mash Running Club 20:53.5 6:43
97 633 Kaitlin Frei (12) Wilmette Running Club 20:54.3 6:44
98 527 Mallory Koller (10) SG-Camel Pack 20:56.2 6:44
99 518 Kara Burton (11) Palatine XC Club 20:56.4 6:44
100 422 Alexa Jennings (11) Centerville Running Club 20:57.5 6:45
101 516 Sydney Neal (12) OFallon Running Club 20:57.8 6:45
102 507 Emma Herrmann (10) NXC Running Club 20:58.0 6:45
103 421 Meghan Harris (12) Centerville Running Club 20:58.6 6:45
104 391 Mallory Fletcher (12) AKP Running Club 20:59.7 6:45
105 601 Alison Mundell (11) UNA-Mundell-IN-Valparaiso 21:00.0 6:46
106 514 Reagan Lear (12) OFallon Running Club 21:00.7 6:46
107 472 Erin Schrobilgen (12) Kao Krap 21:01.0 6:46
108 650 Abbigail Dorn (10) WL xc 21:01.8 6:46
109 604 Grace Rowan (11) UNA-Rowan-IL-Belleville 21:02.3 6:46
110 606 Kaitlyn Shea (11) UNA-Shea-MO-Jefferson City 21:02.8 6:46
111 460 Michaela Harrison (12) Fort Wayne Cadets 21:05.6 6:47
112 1169 Jenny Gibson (12) North Naperville XC Club 21:06.6 6:47
113 481 Kinsey McBeath (12) Mason Track Club 21:06.8 6:47
114 438 Emma Hensley (11) Creek Runners 21:07.7 6:48
115 592 Allison Lampert (9) UNA-Lampert-IN-Indianapolis 21:07.7 6:48
116 521 Jessica Lincoln (12) Palatine XC Club 21:09.4 6:48
117 549 Haley Sandvik (11) The Flying J's 21:11.5 6:49
118 577 Claire Ford (11) UNA-Ford-MI-Huntington Woods 21:12.1 6:49
119 570 Ashton Bosler (11) UNA-Bosler-IN-Depauw 21:12.5 6:49
120 448 Lauren Erdman (10) Davidson XC 21:13.1 6:50
121 537 Emma Chelsvig (11) Unattached 21:13.9 6:50
122 564 Savannah Ames (12) UNA-Ames-IL-belleville 21:15.0 6:50
123 423 Taylor Malchow (10) Centerville Running Club 21:15.1 6:50
124 511 Angela Buch (11) OFallon Running Club 21:16.2 6:51
125 535 Kailee Schoof (10) Slicers 21:16.7 6:51
126 525 Amy Huck (10) SG-Camel Pack 21:17.7 6:51
127 420 Sonal Gupta (12) Centerville Running Club 21:17.9 6:51
128 593 Sasha Lanning (11) UNA-Lanning-OH-Bowling Green 21:21.1 6:52
129 398 Sarah Rustmann (12) Breen Track Club 21:23.3 6:53
130 474 Haley Thompson (10) Kao Krap 21:24.0 6:53
131 396 Lauren Miller (12) Breen Track Club 21:24.7 6:53
132 468 Eva Klingenberg (12) House of Blues 21:25.4 6:54
133 473 Jennifer Smith (12) Kao Krap 21:26.3 6:54
134 572 Megan Brewer (11) UNA-Brewer-OH-Columbus 21:27.3 6:54
135 610 Alex Stevens (9) UNA-Stevens-OH-Cincinnati 21:27.7 6:54
136 575 Emily Deering (11) UNA-Deering-OH-Austinburg 21:28.4 6:55
137 513 Andrea George (12) OFallon Running Club 21:28.8 6:55
138 539 Alex Singleton (10) Unattached 21:29.5 6:55
139 483 Nicole Schlimm (11) Mason Track Club 21:30.4 6:55
140 578 Natalie Geraci (12) UNA-Geraci-OH-Harrison 21:30.9 6:55
141 406 Maria Weisgerber (11) Bulldog Running Club 21:31.2 6:56
142 427 Avrie Allen (10) Columbus Thorn Distance Club 21:32.2 6:56
143 619 Kaylee Wessel (12) UNA-Wessel-IL-Saint Charles 21:33.3 6:56
144 469 Victoria Soncasie (12) House of Blues 21:34.5 6:56
145 632 Nacketa Scanlon (10) Warrior XC Club 21:35.0 6:57
146 565 Natalie Baxter (11) UNA-Baxter-MI-Huntington Woods 21:36.1 6:57
147 568 Rachel Billingsley (12) UNA-Billingsley-IN-Batesville 21:39.3 6:58
148 628 Peyton Kneadler (10) Warrior XC Club 21:42.5 6:59
149 475 Ainsley Tran (10) Kao Krap 21:43.1 6:59
150 476 Hallie Voss (9) Kao Krap 21:43.8 6:59
151 517 Olivia Taitt (12) OFallon Running Club 21:45.2 7:00
152 559 Susan Hubbard (11) Tricky Kitty XC 21:45.7 7:00
153 563 Sierra Albus (9) UNA-Albus-MI-Hesperia 21:45.8 7:00
154 627 Kim Heiny (12) Warrior XC Club 21:46.6 7:00
155 582 Nicole Hampshire (11) UNA-Hampshire-IN-Russiaville 21:46.9 7:00
156 433 Olivia Malone (11) Columbus Thorn Distance Club 21:47.4 7:01
157 436 Ashley Dunteman (10) Creek Runners 21:47.9 7:01
158 613 Sarah Usher (11) UNA-Usher-MO-Steelville 21:48.6 7:01
159 453 Lindsey Ruff (11) Davidson XC 21:49.1 7:01
160 529 Shelby Werner (12) SG-Camel Pack 21:49.3 7:01
161 397 Julia Rustmann (12) Breen Track Club 21:49.8 7:01
162 597 Peggy Magro (11) UNA-Magro-OH-Mentor 21:49.9 7:01
163 589 Erin Knepley (10) UNA-Knepley-IN-Russiaville 21:50.8 7:02
164 540 SarahBeth Wiegman (9) Unattached 21:51.2 7:02
165 445 Meghan McClain (11) Cyclones 21:51.3 7:02
166 590 Keeley Knobloch (11) UNA-Knobloch-IL-moline 21:51.8 7:02
167 571 Jami Brandow (12) UNA-Brandow-MO-Mexico 21:52.3 7:02
168 477 Ellie Brush (9) Mason Track Club 21:52.8 7:02
169 562 Hayley Yocum (12) Tricky Kitty XC 21:53.4 7:03
170 645 Lexi Tiemann (9) Windy city wolfpack distance 21:53.4 7:03
171 394 Kim Streetz (12) AKP Running Club 21:53.6 7:03
172 444 Bridget McClain (11) Cyclones 21:53.7 7:03
173 471 Hannah Gorin (11) Kao Krap 21:54.0 7:03
174 489 Kyria Shoemaker (11) Mich Mash Running Club 21:55.9 7:03
175 401 Caitlin Kelly (11) Bulldog Running Club 21:56.4 7:04
176 456 Elizabeth Lynn (11) E'ville Tigers 21:57.7 7:04
177 508 Nicole Mosteller (12) NXC Running Club 21:57.9 7:04
178 393 Allison Schoenlein (12) AKP Running Club 21:58.6 7:04
179 630 Jenny Rios (9) Warrior XC Club 21:59.3 7:05
180 579 Jennie Gottardo (11) UNA-Gottardo-MI-Hart 22:00.0 7:05
181 418 Tiffany Hill (10) Celtic Running Club 22:01.2 7:05
182 437 Aislinn Fitzgerald (10) Creek Runners 22:01.9 7:05
183 598 Holly Mattson (10) UNA-Mattson-MI-Commerce 22:02.6 7:05
184 551 Jocelyn Sharpe (11) The Flying J's 22:03.3 7:06
185 643 Olivia Meyer (11) Windy city wolfpack distance 22:03.5 7:06
186 555 Karla Singer (11) The Lions 22:05.9 7:06
187 531 Kristin Cave (12) Slicers 22:06.0 7:07
188 612 Lauryn Thompson (9) UNA-Thompson-MI-Portage 22:06.4 7:07
189 544 Ariel Wentworth (9) Sugarcreek Distance Club 22:06.9 7:07
190 455 Julianna Determan (9) E'ville Tigers 22:07.1 7:07
191 609 Katie St. Clair (12) UNA-St. Clair-IL-Marengo 22:09.5 7:08
192 450 Catherine Hildebrand (12) Davidson XC 22:13.4 7:09
193 451 India Johnson (9) Davidson XC 22:14.2 7:09
194 552 Mary Swatzell (11) The Flying J's 22:15.4 7:10
195 402 Elizabeth Klare (12) Bulldog Running Club 22:15.9 7:10
196 536 Keri Burmester (10) Slicers 22:16.1 7:10
197 651 Kirsten Harder (12) WL xc 22:16.2 7:10
198 414 Brittany Berberick (12) Celtic Running Club 22:17.2 7:10
199 515 Hannah Nabb (10) OFallon Running Club 22:18.8 7:11
200 424 Melissa Rintoul (10) Centerville Running Club 22:24.0 7:13
201 620 Noelle Weyer (9) UNA-Weyer-IN-Jasper 22:28.4 7:14
202 459 Anna Greene (11) Fort Wayne Cadets 22:29.7 7:14
203 488 Annika Shoemaker (8) Mich Mash Running Club 22:30.5 7:15
204 403 Caroline Perry (12) Bulldog Running Club 22:31.3 7:15
205 485 Mara Johnson (11) Mich Mash Running Club 22:34.0 7:16
206 532 Marie Didion (10) Slicers 22:35.3 7:16
207 449 Jane Haines (12) Davidson XC 22:36.6 7:16
208 501 Alissa Lustgarten (11) Nova XC 22:37.7 7:17
209 462 Hannah Martin (9) Fort Wayne Cadets 22:38.4 7:17
210 465 Felicity Brading (10) House of Blues 22:40.9 7:18
211 594 Renee Letz (11) UNA-Letz-IL-Palos Park 22:46.1 7:20
212 533 Katie Pickford (9) Slicers 22:46.6 7:20
213 392 Kaylee Koch (11) AKP Running Club 22:50.0 7:21
214 405 Abby Weber (11) Bulldog Running Club 22:55.6 7:23
215 581 Sophia Gullo (10) UNA-Gullo-IL-Springfield 22:59.2 7:24
216 566 Megan Beck (12) UNA-Beck-OH-Wauseon 23:00.8 7:24
217 534 Roby Rogers (9) Slicers 23:04.0 7:25
218 596 Samantha Luginbuhl (10) UNA-Luginbuhl-IN-Kokomo 23:04.0 7:25
219 626 Gabby Biggs (9) Warrior XC Club 23:07.8 7:26
220 602 MariKate Murphy (12) UNA-Murphy-IN-Kirklin 23:13.9 7:28
221 640 Maggie Connolly (11) Windy city wolfpack distance 23:14.5 7:29
222 642 Maddie Kyhl (9) Windy city wolfpack distance 23:15.8 7:29
223 512 Caitlyn Clinton (10) OFallon Running Club 23:46.3 7:39
224 647 Kaitlyn Barber (12) WL xc 23:47.3 7:39
225 404 Gracie Walter (9) Bulldog Running Club 23:48.7 7:40
226 553 Claire Wetta (9) The Flying J's 23:50.9 7:40
227 419 Catey Midla (10) Celtic Running Club 23:51.0 7:41
228 652 Ellie Kosek (9) WL xc 24:06.2 7:45
229 466 Miriam Goldman (12) House of Blues 24:07.8 7:46
230 653 Emma Kosek (9) WL xc 24:10.9 7:47
231 548 Alex Mobley (12) The Flying J's 24:15.9 7:48
232 644 Kirstyn Ruiz (12) Windy city wolfpack distance 24:38.0 7:56
233 415 Emily Chen (9) Celtic Running Club 24:45.6 7:58
234 463 Kayla Stellwagen (11) Fort Wayne Cadets 24:53.1 8:01
235 464 Amelia Wellman (11) Fort Wayne Cadets 24:57.8 8:02
236 446 Taylor Pohlman (11) Cyclones 24:58.5 8:02
237 441 Olivia Doll (9) Cyclones 24:58.5 8:02
238 547 Morgan Bernhard (12) The Flying J's 25:32.1 8:13
239 648 Serenity Chalmers (10) WL xc 25:50.7 8:19
240 1163 Lydia Sprague (9) Mich Mash Running Club 25:52.0 8:20
241 543 Ashley Shrock (9) Sugarcreek Distance Club 26:13.0 8:26
242 442 Alex House (12) Cyclones 26:23.7 8:29
243 443 Miranda Koehler (11) Cyclones 26:23.7 8:29
244 467 Eva Grench (11) House of Blues 26:32.5 8:32
245 631 Catherine Royse (12) Warrior XC Club 26:43.2 8:36
246 1161 Claire Garner (10) Mich Mash Running Club 26:45.1 8:37
247 484 Kamille Butler (9) Mich Mash Running Club 27:58.9 9:00
248 417 Jacki Green (12) Celtic Running Club 28:37.5 9:13
Girls Championship Team Scores
Bib Number Name Time Pace Points
1 - Carmel Distance Project Top 5 Avg Times: 19:36 Points: 66
413 Welch,Kelcy 18:48 6:03 3
410 Morozov,Stacy 19:24 6:15 8
407 Genco,Gina 19:38 6:19 11
409 Harris,Kelsey 20:02 6:27 18
408 Harris,Haley 20:10 6:29 26
412 Weesner,Rachael 20:11 6:30 28
411 Schmitz,Anna 20:40 6:39 55
2 - North Naperville XC Club Top 5 Avg Times: 20:01 Points: 125
490 Elly,DeTurris 19:15 6:12 6
494 McDaniel,Maria 20:03 6:27 19
491 Griffin,Emory 20:07 6:28 23
495 Pendergast,Judy 20:19 6:32 37
492 Guppy,Ella 20:22 6:33 40
493 Hamilton,Claire 20:53 6:43 64
1169 Gibson,Jenny 21:06 6:47 78
3 - Palatine XC Club Top 5 Avg Times: 20:07 Points: 148
523 O'Brien,Kelly 19:31 6:17 10
520 Kieliszewski,Amy 20:00 6:26 14
522 McPherson,Cassidy 20:14 6:31 33
524 Yosif,Sabina 20:24 6:34 43
519 Cox,Liz 20:30 6:36 48
518 Burton,Kara 20:56 6:44 68
521 Lincoln,Jessica 21:09 6:48 81
4 - Columbus Thorn Distance Club Top 5 Avg Times: 20:13 Points: 156
432 Lax,Sierra 19:45 6:21 12
429 Brougher,Rachel 20:01 6:27 17
430 Caldwell,Mackenzie 20:08 6:29 24
431 Coffey,Allison 20:31 6:36 49
428 Bouthier,Nina 20:40 6:39 54
427 Allen,Avrie 21:32 6:56 95
433 Malone,Olivia 21:47 7:01 104
5 - NXC Running Club Top 5 Avg Times: 20:12 Points: 167
504 Barrott,Lexa 19:25 6:15 9
506 Eckenroth,Cayla 20:05 6:28 20
505 Coleman,Rachel 20:07 6:28 22
510 Zimmer,Erin 20:28 6:35 45
507 Herrmann,Emma 20:58 6:45 71
508 Mosteller,Nicole 21:57 7:04 117
6 - Tricky Kitty XC Top 5 Avg Times: 20:16 Points: 173
561 Johnson,Lauren 19:50 6:23 13
560 Johnson,Kristen 20:01 6:27 16
556 Bales,Rachel 20:22 6:33 41
557 Barber,Delaney 20:23 6:34 42
558 Denton,Grace 20:48 6:42 61
559 Hubbard,Susan 21:45 7:00 102
562 Yocum,Hayley 21:53 7:03 110
7 - Wilmette Running Club Top 5 Avg Times: 20:12 Points: 187
639 Smith,Mimi 19:04 6:08 4
637 Schmidt,Kelli 20:13 6:30 32
638 Schmidt,Molly 20:29 6:36 46
635 Keheler,Cara 20:30 6:36 47
634 Jung-Beeman,Oona 20:44 6:40 58
636 Sanfilippo,Anna 20:52 6:43 62
633 Frei,Kaitlin 20:54 6:44 66
8 - Mason Track Club Top 5 Avg Times: 20:39 Points: 267
479 Ford,Leah 20:09 6:29 25
482 Murphy,Maegan 20:13 6:30 31
480 Henderson,Ailee 20:20 6:33 39
481 McBeath,Kinsey 21:06 6:47 79
483 Schlimm,Nicole 21:30 6:55 93
477 Brush,Ellie 21:52 7:02 109
9 - SG-Camel Pack Top 5 Avg Times: 20:31 Points: 277
530 Werner,Taylor 18:36 5:59 1
526 Jerman,Mia 20:01 6:27 15
527 Koller,Mallory 20:56 6:44 67
525 Huck,Amy 21:17 6:51 87
529 Werner,Shelby 21:49 7:01 107
10 - Centerville Running Club Top 5 Avg Times: 20:42 Points: 282
426 Studebaker,Lainey 20:07 6:28 21
425 Rintoul,Meredith 20:16 6:31 36
422 Jennings,Alexa 20:57 6:45 69
421 Harris,Meghan 20:58 6:45 72
423 Malchow,Taylor 21:15 6:50 84
420 Gupta,Sonal 21:17 6:51 88
424 Rintoul,Melissa 22:24 7:13 133
11 - Creek Runners Top 5 Avg Times: 20:43 Points: 284
440 Turner,Aurora 20:12 6:30 29
434 Baird,Cami 20:37 6:38 53
1311 Beranek,Dc 20:47 6:41 59
439 Shuman,Lauren 20:53 6:43 63
438 Hensley,Emma 21:07 6:48 80
436 Dunteman,Ashley 21:47 7:01 105
437 Fitzgerald,Aislinn 22:01 7:05 121
12 - Nova XC Top 5 Avg Times: 20:41 Points: 308
497 Abramson,Mary 18:48 6:03 2
498 Bernicke,Kate 20:33 6:37 50
502 Mothersead,Kelsie 20:41 6:39 56
503 Nicholson,Taylor 20:48 6:42 60
501 Lustgarten,Alissa 22:37 7:17 140
13 - Kao Krap Top 5 Avg Times: 20:57 Points: 359
470 Blankemeier,Mary 19:14 6:11 5
472 Schrobilgen,Erin 21:01 6:46 75
474 Thompson,Haley 21:24 6:53 89
473 Smith,Jennifer 21:26 6:54 91
475 Tran,Ainsley 21:43 6:59 99
476 Voss,Hallie 21:43 6:59 100
471 Gorin,Hannah 21:54 7:03 114
14 - AKP Running Club Top 5 Avg Times: 21:03 Points: 365
390 Case,Keaton 20:11 6:30 27
389 Busse,Aundrea 20:15 6:31 35
391 Fletcher,Mallory 20:59 6:45 73
394 Streetz,Kim 21:53 7:03 112
393 Schoenlein,Allison 21:58 7:04 118
392 Koch,Kaylee 22:50 7:21 144
15 - Davidson XC Top 5 Avg Times: 21:15 Points: 409
452 Onder,Jane 20:19 6:32 38
454 Saniel-Banrey,Lilly 20:42 6:40 57
448 Erdman,Lauren 21:13 6:50 83
453 Ruff,Lindsey 21:49 7:01 106
450 Hildebrand,Catherine 22:13 7:09 125
451 Johnson,India 22:14 7:09 126
449 Haines,Jane 22:36 7:16 139
16 - OFallon Running Club Top 5 Avg Times: 21:17 Points: 422
516 Neal,Sydney 20:57 6:45 70
514 Lear,Reagan 21:00 6:46 74
511 Buch,Angela 21:16 6:51 85
513 George,Andrea 21:28 6:55 92
517 Taitt,Olivia 21:45 7:00 101
515 Nabb,Hannah 22:18 7:11 132
512 Clinton,Caitlyn 23:46 7:39 150
17 - Warrior XC Club Top 5 Avg Times: 21:27 Points: 451
629 Lilly,Madeline 20:14 6:31 34
632 Scanlon,Nacketa 21:35 6:57 97
628 Kneadler,Peyton 21:42 6:59 98
627 Heiny,Kim 21:46 7:00 103
630 Rios,Jenny 21:59 7:05 119
626 Biggs,Gabby 23:07 7:26 147
631 Royse,Catherine 26:43 8:36 171
18 - Bulldog Running Club Top 5 Avg Times: 21:31 Points: 481
400 Heffernan,Annie 19:24 6:15 7
406 Weisgerber,Maria 21:31 6:56 94
401 Kelly,Caitlin 21:56 7:04 116
402 Klare,Elizabeth 22:15 7:10 128
403 Perry,Caroline 22:31 7:15 136
405 Weber,Abby 22:55 7:23 145
404 Walter,Gracie 23:48 7:40 152
19 - The Flying J's Top 5 Avg Times: 21:54 Points: 514
550 Sandvik,Heather 20:12 6:30 30
549 Sandvik,Haley 21:11 6:49 82
551 Sharpe,Jocelyn 22:03 7:06 122
552 Swatzell,Mary 22:15 7:10 127
553 Wetta,Claire 23:50 7:40 153
548 Mobley,Alex 24:15 7:48 158
547 Bernhard,Morgan 25:32 8:13 165
20 - Fort Wayne Cadets Top 5 Avg Times: 22:20 Points: 565
461 Konow,Marina 20:37 6:38 52
460 Harrison,Michaela 21:05 6:47 77
459 Greene,Anna 22:29 7:14 134
462 Martin,Hannah 22:38 7:17 141
463 Stellwagen,Kayla 24:53 8:01 161
464 Wellman,Amelia 24:57 8:02 162
21 - Windy city wolfpack distance Top 5 Avg Times: 22:12 Points: 582
641 Jakubowski,Alexis 20:36 6:38 51
645 Tiemann,Lexi 21:53 7:03 111
643 Meyer,Olivia 22:03 7:06 123
640 Connolly,Maggie 23:14 7:29 148
642 Kyhl,Maddie 23:15 7:29 149
644 Ruiz,Kirstyn 24:38 7:56 159
22 - Celtic Running Club Top 5 Avg Times: 22:39 Points: 609
416 Davis,Carly 20:25 6:34 44
418 Hill,Tiffany 22:01 7:05 120
414 Berberick,Brittany 22:17 7:10 131
419 Midla,Catey 23:51 7:41 154
415 Chen,Emily 24:45 7:58 160
417 Green,Jacki 28:37 9:13 174
23 - Mich Mash Running Club Top 5 Avg Times: 22:44 Points: 619
487 Kettel,Sarah 20:53 6:43 65
489 Shoemaker,Kyria 21:55 7:03 115
488 Shoemaker,Annika 22:30 7:15 135
485 Johnson,Mara 22:34 7:16 137
1163 Sprague,Lydia 25:52 8:20 167
1161 Garner,Claire 26:45 8:37 172
484 Butler,Kamille 27:58 9:00 173
24 - Slicers Top 5 Avg Times: 22:11 Points: 620
535 Schoof,Kailee 21:16 6:51 86
531 Cave,Kristin 22:06 7:07 124
536 Burmester,Keri 22:16 7:10 129
532 Didion,Marie 22:35 7:16 138
533 Pickford,Katie 22:46 7:20 143
534 Rogers,Roby 23:04 7:25 146
25 - House of Blues Top 5 Avg Times: 23:15 Points: 654
468 Klingenberg,Eva 21:25 6:54 90
469 Soncasie,Victoria 21:34 6:56 96
465 Brading,Felicity 22:40 7:18 142
466 Goldman,Miriam 24:07 7:46 156
467 Grench,Eva 26:32 8:32 170
26 - WL xc Top 5 Avg Times: 23:04 Points: 669
650 Dorn,Abbigail 21:01 6:46 76
651 Harder,Kirsten 22:16 7:10 130
647 Barber,Kaitlyn 23:47 7:39 151
652 Kosek,Ellie 24:06 7:45 155
653 Kosek,Emma 24:10 7:47 157
648 Chalmers,Serenity 25:50 8:19 166
27 - Cyclones Top 5 Avg Times: 24:00 Points: 716
445 McClain,Meghan 21:51 7:02 108
444 McClain,Bridget 21:53 7:03 113
446 Pohlman,Taylor 24:58 8:02 163
441 Doll,Olivia 24:58 8:02 164
442 House,Alex 26:23 8:29 168
443 Koehler,Miranda 26:23 8:29 169
Boys Championship
Place Bib Number Name School Time Pace
1 14 Evan Stifel (12) AMDG tc 16:03.7 5:10
2 343 Jesse Reiser (11) UNA-Reiser-IL-McHenry 16:11.1 5:13
3 77 Zach Panning (12) Fort Wayne Cadets 16:16.3 5:14
4 349 Evan Schulte (12) UNA-Schulte-MO-Columbia 16:16.7 5:14
5 175 Zack Smith (12) Northern Grove Distance Projec 16:17.0 5:14
6 99 Nathan Mroz (12) Kroy 16:21.0 5:16
7 49 Kaden Eaton (12) Columbus Thorn Distance Club 16:21.8 5:16
8 60 Ryan Robinson (11) Corsairs running 16:25.2 5:17
9 33 Ben Veatch (10) Carmel Distance Alliance 16:28.3 5:18
10 171 Ryan Clevenger (11) Northern Grove Distance Projec 16:29.0 5:18
11 300 Zach Dale (11) UNA-Dale-IL-Elk Grove Village 16:29.8 5:18
12 1303 Stephen Mugeche (11) Una 16:30.3 5:19
13 318 Bobby Johnson (12) UNA-Johnson-OH-McDonald 16:33.4 5:20
14 320 Noah Kauppila (12) UNA-Kauppila-MO-Chesterfield 16:35.1 5:20
15 110 Andrew Johnston (12) Liberty XC Running Club 16:36.6 5:21
16 38 Jake Mandel (12) Celtic Running Club 16:37.2 5:21
17 193 Graham Brown (11) Palatine XC Club 16:38.3 5:21
18 16 Michael Vitucci (11) AMDG tc 16:38.4 5:21
19 37 Mitchell Leitch (12) Celtic Running Club 16:40.2 5:22
20 12 Michael Hall (12) AMDG tc 16:40.5 5:22
21 285 Cooper Williams (10) Tricky Kitty XC 16:42.2 5:22
22 28 Robert Browning (12) Carmel Distance Alliance 16:42.5 5:22
23 27 Ben Anderson (12) Carmel Distance Alliance 16:44.4 5:23
24 17 Jackson Bertoli (12) Braves XC Club 16:45.4 5:23
25 68 Colin Burdette (11) Davidson XC 16:46.4 5:24
26 288 Nick Hess (12) Una 16:48.2 5:24
27 70 Garrett Knapik (12) Davidson XC 16:48.5 5:24
28 301 Austin Del Rosso (12) UNA-Del Rosso-MO-Ballwin 16:50.0 5:25
29 156 Nick Bushelle (12) Naperville South 16:50.0 5:25
30 127 James Ryan (12) Itrc 16:51.0 5:25
31 271 Brayden Law (10) The Flash Project 16:52.0 5:26
32 384 Chris Korabik (12) Windy City Wolfpack 16:52.6 5:26
33 53 Seth Williams (11) Columbus Thorn Distance Club 16:52.7 5:26
34 265 Billy Magnesen (12) The Dale 16:53.8 5:26
35 264 Kevin Huang (12) The Dale 16:55.0 5:27
36 29 Michael George (12) Carmel Distance Alliance 16:57.4 5:27
37 97 Kyle Mattes (12) Kroy 16:57.7 5:27
38 263 Blake Evertsen (9) The Dale 16:58.2 5:28
39 186 Dorrian Gordon (12) OFallon Running Club 16:58.5 5:28
40 10 Brad Eagan (11) AMDG tc 16:58.8 5:28
41 233 Matt Bromley (12) Sheridan Cross Country Club 16:59.1 5:28
42 276 Michael Karls (11) The Gooby Brothers 16:59.2 5:28
43 25 Kunal Tangri (11) Breen Track Club 16:59.8 5:28
44 31 Thomas Revard (10) Carmel Distance Alliance 17:00.1 5:28
45 138 Nick Grismer (11) Mason Track Club 17:00.1 5:28
46 261 Tj Caveney (12) The Dale 17:00.5 5:28
47 185 Steve Chorma (12) OFallon Running Club 17:00.5 5:28
48 142 Zac Thompson (12) Mason Track Club 17:01.5 5:29
49 203 William Thompson (11) Rock Running Club 17:01.8 5:29
50 91 Kevin Salvano (10) Grove Street 17:02.0 5:29
51 47 Chase Ballard (11) Columbus Thorn Distance Club 17:02.3 5:29
52 293 Tyler Beaman (12) UNA-Beaman-MO-Eureka 17:03.0 5:29
53 137 Tom Clark (12) Mason Track Club 17:03.5 5:29
54 40 Chase Stewart (12) Celtic Running Club 17:03.9 5:29
55 231 Chase Silverman (12) Sheridan Athletic Club 17:04.1 5:30
56 213 Will Becker (12) Sandburg XC 17:04.5 5:30
57 341 Branden Nosker (12) UNA-Nosker-OH-Troy 17:05.6 5:30
58 208 David Rodriguez (11) RunHersey 17:06.7 5:30
59 32 Daniel Sechuga (12) Carmel Distance Alliance 17:08.0 5:31
60 71 Johnny McKeown (11) Davidson XC 17:08.1 5:31
61 172 Jeremy Craven (12) Northern Grove Distance Projec 17:08.4 5:31
62 69 Luke Hoover (11) Davidson XC 17:08.5 5:31
63 34 Bradley Davis (10) Celtic Running Club 17:09.0 5:31
64 62 Ben Ewert (9) Creek Runners 17:09.2 5:31
65 319 Stephen Jones (10) UNA-Jones-OH-Troy 17:09.6 5:31
66 23 Riley Stohler (12) Braves XC Club 17:10.8 5:32
67 132 Matt Pereira (9) LZXC Club 17:11.0 5:32
68 297 Cameron Byrley (12) UNA-Byrley-MO-Springfield 17:11.7 5:32
69 101 Matt Plowman (11) Kroy 17:11.8 5:32
70 207 Andy Philipose (12) RunHersey 17:12.4 5:32
71 226 Tarek Afifi (11) Sheridan Athletic Club 17:13.0 5:32
72 45 Ryan Larkin (12) Centerville XC 17:13.2 5:32
73 309 Salvatore Flight (11) UNA-Flight-IL-Riverside 17:13.4 5:32
74 166 Jon Klaiber (11) North Naperville 17:13.5 5:32
75 11 Cole Grabowski (11) AMDG tc 17:13.9 5:32
76 123 Henry Hostettler (12) Itrc 17:14.6 5:33
77 48 Andy Carr (12) Columbus Thorn Distance Club 17:16.4 5:33
78 191 Argeni Bailon (12) Palatine XC Club 17:16.7 5:33
79 30 Josh Horowitz (12) Carmel Distance Alliance 17:17.5 5:34
80 218 Sean Torpy (10) Sandburg XC 17:18.0 5:34
81 18 Spencer Danielson (11) Braves XC Club 17:18.1 5:34
82 289 Justin Adams (12) UNA-Adams-IL-Orland Park 17:18.7 5:34
83 275 Tyler Gillam (11) The Gooby Brothers 17:18.7 5:34
84 164 Kerry Gschwendtner (11) North Naperville 17:19.4 5:34
85 377 Jack Carroll (11) Wilmette XC Club 17:19.5 5:34
86 210 Grant von der Lippe (11) RunHersey 17:19.5 5:34
87 50 Michael Keller (12) Columbus Thorn Distance Club 17:19.8 5:34
88 96 Max Denning (10) Kroy 17:20.0 5:35
89 126 Ed McCarter (12) Itrc 17:20.3 5:35
90 174 Marc Mathy (12) Northern Grove Distance Projec 17:21.2 5:35
91 334 Brad Miller (12) UNA-Miller-OH-bellbrook 17:21.7 5:35
92 190 Logan Whorton (11) OFallon Running Club 17:21.8 5:35
93 217 Chris Torpy (10) Sandburg XC 17:22.1 5:35
94 42 Jimmy Barton (11) Centerville XC 17:22.6 5:35
95 359 Ryan Way (12) UNA-Way-MO-Republic 17:22.8 5:35
96 262 Alex Domiano (11) The Dale 17:23.0 5:36
97 347 Brixton Rill (12) UNA-Rill-IL-chicago 17:23.1 5:36
98 125 Dan Lupano (12) Itrc 17:23.1 5:36
99 161 Daniel Weiss (11) Naperville South 17:23.4 5:36
100 107 Austin Throckmorton (12) Liberty Wrecking Ballerz 17:23.4 5:36
101 368 Alec Haines (10) Wildwood Lancers 17:23.9 5:36
102 115 Brydon Groves-Scott (11) Los Tigres 17:23.9 5:36
103 232 Connor Trapp (12) Sheridan Athletic Club 17:24.2 5:36
104 65 Harish Prabhakaran (11) Creek Runners 17:24.2 5:36
105 162 Michael Widmann (11) Naperville South 17:24.5 5:36
106 388 Andy Weber (11) Windy City Wolfpack 17:24.6 5:36
107 98 Jon May (10) Kroy 17:24.8 5:36
108 214 Tom Brennan (10) Sandburg XC 17:25.2 5:36
109 267 Emmett Scully (12) The Dale 17:25.6 5:36
110 364 Anthony Williams (11) UNA-Williams-IN-Bloomington 17:25.8 5:36
111 346 Matthew Riechman-Bennett (12) UNA-Riechman-Bennett-MO-Joplin 17:26.1 5:37
112 369 Austin Hindman (9) Wildwood Lancers 17:27.2 5:37
113 46 Sam Williams (12) Centerville XC 17:27.6 5:37
114 266 Matt McBrien (11) The Dale 17:28.3 5:37
115 323 Jordan Koczenasz (11) UNA-Koczenasz-IN-Indianapolis 17:29.2 5:38
116 381 Christian Swenson (11) Wilmette XC Club 17:30.3 5:38
117 121 Ethan Townzen (10) Los Tigres 17:31.0 5:38
118 169 Jake Pecorin (12) North Naperville 17:32.7 5:39
119 295 Jeremy Breedlove (12) UNA-Breedlove-IN-Kokomo 17:33.6 5:39
120 141 Tommy Stewart (11) Mason Track Club 17:34.1 5:39
121 290 Ryan Adams (11) UNA-Adams-OH-Hudson 17:34.3 5:39
122 56 Kyler Bush (11) Corsairs running 17:34.8 5:39
123 228 Om Kanwar (11) Sheridan Athletic Club 17:35.4 5:40
124 114 Josh Wojciechowski (12) Liberty XC Running Club 17:36.4 5:40
125 54 Sam Albaugh (11) Corsairs running 17:36.6 5:40
126 122 Vince Arata (11) Itrc 17:36.7 5:40
127 104 Kyle Gabrielson (12) Liberty Wrecking Ballerz 17:36.8 5:40
128 168 Christian Moore (11) North Naperville 17:37.5 5:40
129 247 Tom Rubio (12) St. Louis XC Club 17:37.7 5:40
130 303 Tim Doyle (11) UNA-Doyle-OH-Strongsville 17:37.8 5:40
131 227 Luke Duros (11) Sheridan Athletic Club 17:38.0 5:41
132 374 Dylan Quisenbery (10) Wildwood Lancers 17:38.6 5:41
133 340 Samuel Naeger (12) UNA-Naeger-MO-Eureka 17:39.3 5:41
134 387 Dan Santino (10) Windy City Wolfpack 17:39.7 5:41
135 283 Evan Johnson (10) Tricky Kitty XC 17:40.1 5:41
136 331 Adam Millburg (11) UNA-Millburg-IL-Sycamore 17:40.4 5:41
137 13 Jack Krug (12) AMDG tc 17:40.5 5:41
138 73 Ryan Whitney (10) Davidson XC 17:40.6 5:41
139 124 Kevin Kilrea (12) Itrc 17:41.2 5:41
140 250 Alex Shrock (12) Sugarcreek Distance Club 17:41.9 5:41
141 314 Mycah Grandstaff (11) UNA-Grandstaff-OH-Convoy 17:42.1 5:42
142 206 Jack O'Neil (12) RunHersey 17:42.1 5:42
143 139 Dylan McElhenny (12) Mason Track Club 17:42.6 5:42
144 229 Josh Rosenkrantz (11) Sheridan Athletic Club 17:43.2 5:42
145 195 Dean Kolar (12) Palatine XC Club 17:43.3 5:42
146 52 Ben Rankin (10) Columbus Thorn Distance Club 17:44.0 5:42
147 212 Harry Becker (12) Sandburg XC 17:44.0 5:42
148 113 Mitchell Towne (10) Liberty XC Running Club 17:44.2 5:42
149 372 Josiah McElmurry (11) Wildwood Lancers 17:44.6 5:42
150 378 Spencer Kelly (11) Wilmette XC Club 17:44.6 5:42
151 189 Evan Wesslund (12) OFallon Running Club 17:44.7 5:42
152 379 Matthew Randolph (12) Wilmette XC Club 17:45.1 5:43
153 243 Joe Butler (10) St. Louis XC Club 17:45.4 5:43
154 39 Nick Schleter (12) Celtic Running Club 17:45.4 5:43
155 284 Dom Patacsil (11) Tricky Kitty XC 17:45.5 5:43
156 100 Jeff Nosek (12) Kroy 17:46.1 5:43
157 184 Adam Becker (12) OFallon Running Club 17:46.5 5:43
158 128 Dom Zona (12) Itrc 17:46.6 5:43
159 281 Jake Cohen (11) Tricky Kitty XC 17:47.6 5:43
160 308 Daniel Fleace (11) UNA-Fleace-IN-Ramsey 17:48.3 5:44
161 211 Kevin Ziegenhorn (11) RunHersey 17:48.8 5:44
162 249 Caleb Morehart (11) Sugarcreek Distance Club 17:48.9 5:44
163 88 Tom Cleary (10) Grove Street 17:48.9 5:44
164 335 Mason Moore (11) UNA-Moore-OH-New Richmond 17:49.2 5:44
165 376 Teddy Brombach (12) Wilmette XC Club 17:49.6 5:44
166 26 Darin Lawrence (11) Brosman Cross Club 17:49.7 5:44
167 321 Jonathan Kissel (11) UNA-Kissel-OH-Worthington 17:50.1 5:44
168 102 Matt Alvey (11) Liberty Wrecking Ballerz 17:52.0 5:45
169 274 Hunter Darnell (10) The Gooby Brothers 17:52.3 5:45
170 192 Adam Brauer (12) Palatine XC Club 17:52.9 5:45
171 182 Alec Scheerer (10) NOVA XC Club 17:53.0 5:45
172 108 Chatham Anderson (12) Liberty XC Running Club 17:53.3 5:45
173 339 Jonathan Murphy (12) UNA-Murphy-MO-Long Lane 17:53.8 5:45
174 361 Brenner Webster (11) UNA-Webster-IL-Salem 17:53.8 5:45
175 94 Jake Wenzel (11) Grove Street 17:54.0 5:46
176 310 Marcus Garrow (11) UNA-Garrow-MI-Harbor Springs 17:54.0 5:46
177 354 Mark Stice (12) UNA-Stice-IL-Sycamore 17:54.2 5:46
178 157 Jake McEneaney (9) Naperville South 17:54.3 5:46
179 187 Erik McMillan (11) OFallon Running Club 17:54.5 5:46
180 277 Dustin Price (12) The Gooby Brothers 17:54.9 5:46
181 170 Zac Christensen (11) Northern Grove Distance Projec 17:55.2 5:46
182 72 Alex Steitz (11) Davidson XC 17:55.6 5:46
183 205 Erick De Loera (12) RunHersey 17:55.7 5:46
184 201 Gray Ryan (10) Rock Running Club 17:55.8 5:46
185 230 Austin Santacruz (11) Sheridan Athletic Club 17:56.1 5:46
186 348 Cole Rodenberg (11) UNA-Rodenberg-IL-Waterloo 17:56.2 5:46
187 58 Tommy Osika (12) Corsairs running 17:56.8 5:46
188 216 Dan Laskero (10) Sandburg XC 17:57.1 5:47
189 130 Austin Kuehr (12) LZXC Club 17:57.1 5:47
190 158 Alexander Monovich (12) Naperville South 17:57.6 5:47
191 373 Devin Meyrer (10) Wildwood Lancers 17:58.3 5:47
192 332 Sam Miller (11) UNA-Miller-IN-LaPorte 17:58.7 5:47
193 15 Jax Talbot (12) AMDG tc 18:00.1 5:48
194 59 Luke Peterson (11) Corsairs running 18:01.4 5:48
195 362 Corey White (12) UNA-White-IL-Champaign 18:02.8 5:48
196 385 Patrick Manglano (12) Windy City Wolfpack 18:03.1 5:49
197 299 William Coffey UNA-Coffey-IN-Carmel 18:03.2 5:49
198 117 Iain Perry (12) Los Tigres 18:03.3 5:49
199 202 Alex Seese (11) Rock Running Club 18:03.6 5:49
200 160 Colin Weidman (11) Naperville South 18:03.8 5:49
201 344 Quintin Reiser (11) UNA-reiser-OH-wauseon 18:04.1 5:49
202 292 Lucas Arrivo (11) UNA-Arrivo-MI-Ann Arbor 18:04.5 5:49
203 204 Sam Wilkerson (10) Rock Running Club 18:05.0 5:49
204 294 Ben Bockoven (12) UNA-Bockoven-OH-Hudson 18:05.2 5:49
205 89 Eli Hinkle (11) Grove Street 18:05.3 5:49
206 51 Ben Porter (11) Columbus Thorn Distance Club 18:05.3 5:49
207 22 Jack Harbaugh (12) Braves XC Club 18:06.1 5:50
208 363 Michael White (10) UNA-White-IN-Georgetown 18:06.2 5:50
209 118 Zain Pyarali (11) Los Tigres 18:06.5 5:50
210 278 Jacob Schweiss (10) The Gooby Brothers 18:07.9 5:50
211 298 David Coffey (10) UNA-Coffey-IN-Carmel 18:08.9 5:50
212 209 Matt Stadnicki (12) RunHersey 18:08.9 5:50
213 90 Montana Nimerfroh Grove Street 18:09.5 5:50
214 215 Greg Burzinski (11) Sandburg XC 18:09.8 5:50
215 235 Joey Palumbo (10) Sheridan Cross Country Club 18:10.0 5:51
216 111 Cameron Lackey (11) Liberty XC Running Club 18:10.3 5:51
217 338 John Murdock (11) UNA-Murdock-OH-Cincinnati 18:10.6 5:51
218 327 Ryan Mattson (12) UNA-Mattson-MI-Commerce 18:11.0 5:51
219 333 Luke Miller (9) UNA-Miller-MO-Springfield 18:11.2 5:51
220 194 Eddie Graham (12) Palatine XC Club 18:12.1 5:51
221 55 Simon Albaugh (11) Corsairs running 18:12.2 5:51
222 365 Robert Wunderlich (12) UNA-Wunderlich-MO-Creve Coeur 18:13.2 5:52
223 304 James Durkin (12) UNA-Durkin-IL-Chicago Ridge 18:13.5 5:52
224 311 Zac Garver (10) UNA-Garver-OH-Dayton 18:13.6 5:52
225 103 Brandon Colner (10) Liberty Wrecking Ballerz 18:14.9 5:52
226 163 Kevin Drake (12) North Naperville 18:14.9 5:52
227 75 Jon Adair (11) Fort Wayne Cadets 18:15.1 5:52
228 316 Jacob Hedrick (11) UNA-Hedrick-IN-Memphis 18:15.6 5:52
229 95 Alex Bashqawi (12) Kroy 18:19.3 5:54
230 196 Emil Kozakiewicz (12) Palatine XC Club 18:19.7 5:54
231 57 Brennan Munley (12) Corsairs running 18:20.2 5:54
232 159 Shiva Singh (10) Naperville South 18:20.9 5:54
233 286 Dylan Williams (10) Tricky Kitty XC 18:21.0 5:54
234 296 Tyler Burkhardt (11) UNA-Burkhardt-MI-Fowlerville 18:22.1 5:55
235 317 Marcus Johnson (11) UNA-Johnson-MO-Springfield 18:22.7 5:55
236 105 Austen Koenig (12) Liberty Wrecking Ballerz 18:23.1 5:55
237 140 Lucas Sagraves (12) Mason Track Club 18:23.9 5:55
238 36 Brian King (12) Celtic Running Club 18:24.6 5:55
239 382 Taylor Dugas (12) Windy City Wolfpack 18:25.2 5:56
240 64 James MacPherson (12) Creek Runners 18:25.7 5:56
241 246 Jacob Marty (11) St. Louis XC Club 18:26.3 5:56
242 61 Calvin Beal (11) Creek Runners 18:27.5 5:56
243 342 Lucas Overmyer (11) UNA-Overmyer-OH-Bowling Green 18:29.8 5:57
244 20 Jayce Farnsworth (9) Braves XC Club 18:30.0 5:57
245 244 Dustan Davidson (10) St. Louis XC Club 18:30.1 5:57
246 197 Patrick Seeberger (11) Palatine XC Club 18:32.1 5:58
247 351 Jake Spencer (11) UNA-Spencer-MI-Eaton Rapids 18:32.2 5:58
248 324 Isaacs Kuntz (12) UNA-kuntz-OH-new knoxville 18:32.8 5:58
249 367 Kody Snyder (11) Warrior XC Club 18:33.2 5:58
250 136 Jake Bauer (10) Mason Track Club 18:33.8 5:58
251 181 Leo Merchan (11) NOVA XC Club 18:34.0 5:59
252 360 Cameron Weaks (12) UNA-weaks-OH-napoleon 18:34.3 5:59
253 119 Wes Schoenthal (11) Los Tigres 18:35.5 5:59
254 241 Janzen Franklin (10) Southwest indiana running club 18:36.6 5:59
255 35 Nick Jarvis (11) Celtic Running Club 18:37.5 6:00
256 357 Eliot Toumey (12) UNA-Toumey-IN-Indianapolis 18:39.3 6:00
257 307 Jordan Fivecoate (12) UNA-Fivecoate-IN-kokomo 18:40.6 6:00
258 358 Joseph Vandiver (10) UNA-Vandiver-IN-Rome City 18:41.3 6:01
259 80 Nathan Sutaphong (12) Fort Wayne Cadets 18:42.4 6:01
260 375 Michael Banks (11) Wilmette XC Club 18:42.5 6:01
261 325 Noah LeBay (12) UNA-LeBay-OH-Macedonia 18:42.9 6:01
262 345 Jonathan Reiter (12) UNA-Reiter-OH-Cincinnati 18:44.8 6:02
263 134 Justin Shim (11) LZXC Club 18:46.3 6:02
264 280 Logan Berndt (11) Tricky Kitty XC 18:46.3 6:02
265 177 Jon Cramer (12) NOVA XC Club 18:48.2 6:03
266 183 Dawit Woldai (12) NOVA XC Club 18:49.9 6:03
267 198 Carson Bode (11) Rock Running Club 18:52.0 6:04
268 380 Matthew Scherer (12) Wilmette XC Club 18:52.8 6:04
269 330 Cole Mertz (12) UNA-Mertz-OH-Celina 18:54.0 6:05
270 223 Drennian Martin (12) Shark Tank 18:55.8 6:05
271 135 Mark Spatz (11) LZXC Club 18:57.0 6:06
272 386 Brian Santino (11) Windy City Wolfpack 18:57.5 6:06
273 366 Chandler Yeay (12) UNA-Yeay-MO-Springfield 18:57.7 6:06
274 870 Joe Carter (11) Northern Grove Distance Projec 18:57.8 6:06
275 356 Tye Sutherland (12) UNA-Sutherland-IL-Toledo 18:59.5 6:07
276 776 Adam Hoover (10) Davidson XC 19:00.0 6:07
277 92 Evan Schmidt (10) Grove Street 19:01.9 6:07
278 353 Taylor Stephen (12) UNA-Stephen-MO-Nixa 19:04.4 6:08
279 116 Jimmie Mayfield (12) Los Tigres 19:04.8 6:08
280 336 Justin Mourguet (12) UNA-mourguet-OH-wauseon 19:04.9 6:08
281 76 Jacob Panning (10) Fort Wayne Cadets 19:05.2 6:09
282 133 Nate Quinn (10) LZXC Club 19:05.4 6:09
283 112 Daniel Parsons (12) Liberty XC Running Club 19:06.5 6:09
284 200 Jack Mchugh (12) Rock Running Club 19:07.3 6:09
285 306 Mitch Feehan (10) UNA-Feehan-IL-new lenox 19:08.2 6:09
286 63 Sinjin Jones (11) Creek Runners 19:08.6 6:09
287 291 Jason Appel (11) UNA-Appel-OH-Canal Winchester 19:11.9 6:10
288 240 Jonah Eckert (11) Southwest indiana running club 19:12.0 6:11
289 173 Jack Diamond (11) Northern Grove Distance Projec 19:12.4 6:11
290 129 Brian Griffin (12) LZXC Club 19:12.7 6:11
291 74 Jack Adair (12) Fort Wayne Cadets 19:13.2 6:11
292 120 Joe Shannon (11) Los Tigres 19:15.5 6:12
293 199 Ryan DeLong (11) Rock Running Club 19:18.0 6:13
294 383 Kallin Khan (11) Windy City Wolfpack 19:18.7 6:13
295 355 Shujaat Sultan (11) UNA-Sultan-IL-schaumburg 19:19.6 6:13
296 21 Ryan Hannaford (9) Braves XC Club 19:20.2 6:13
297 106 Justin Taber (12) Liberty Wrecking Ballerz 19:24.5 6:15
298 815 Jack Herman (12) LZXC Club 19:25.6 6:15
299 234 Keith Clellan (10) Sheridan Cross Country Club 19:26.3 6:15
300 221 Justin Furcich (11) Shark Tank 19:27.0 6:16
301 253 Blake Yoder (11) Sugarcreek Distance Club 19:28.5 6:16
302 245 Shayn Jackson (11) St. Louis XC Club 19:28.6 6:16
303 242 Jerry Amsler (12) St. Louis XC Club 19:30.1 6:17
304 270 Sam Dvorak (9) The Flash Project 19:31.2 6:17
305 66 Tj Siva (11) Creek Runners 19:32.4 6:17
306 79 Ben Strasen (10) Fort Wayne Cadets 19:33.3 6:18
307 178 Andy Greathouse (10) NOVA XC Club 19:34.7 6:18
308 273 Preston Sterling (12) The Flash Project 19:35.7 6:18
309 305 Kenny Eddmenson (12) UNA-Eddmenson-IN-evansville 19:37.8 6:19
310 337 Jeffrey Mumford (12) UNA-Mumford-OH-Dayton 19:39.0 6:19
311 272 Skyler Mikesell (12) The Flash Project 19:39.5 6:19
312 109 Ryan Heckman (12) Liberty XC Running Club 19:40.7 6:20
313 269 Ben Dvorak (9) The Flash Project 19:40.8 6:20
314 370 Tommy Laarman (9) Wildwood Lancers 19:42.3 6:20
315 93 Ryan Schmidt (12) Grove Street 19:42.9 6:20
316 236 Lucas Severance (11) Sheridan Cross Country Club 19:44.3 6:21
317 41 Ben Balster (11) Centerville XC 19:44.5 6:21
318 224 Zach Mesplay (10) Shark Tank 19:47.2 6:22
319 322 Timothy Knobloch (10) UNA-Knobloch-IL-moline 19:48.5 6:22
320 19 Levi Elrod (11) Braves XC Club 19:51.4 6:23
321 225 Will Montgomery (11) Shark Tank 19:54.6 6:24
322 326 Blake Malone (10) UNA-Malone-IN-Fort Wayne 19:55.3 6:25
323 268 Michael Conte (10) The Flash Project 19:58.1 6:26
324 736 Ishan Rao (10) Centerville XC 19:59.0 6:26
325 252 Samuel Wentworth (11) Sugarcreek Distance Club 20:04.5 6:28
326 179 Ben Harmon (10) NOVA XC Club 20:12.1 6:30
327 282 Alex Hummels (10) Tricky Kitty XC 20:15.4 6:31
328 279 Isaac Wright (10) The Gooby Brothers 20:17.9 6:32
329 328 Braeden McCue (12) UNA-McCue-IL-Aurora 20:28.9 6:35
330 237 Gage Wells (10) Sheridan Cross Country Club 20:45.5 6:41
331 43 Kevin Cross (10) Centerville XC 20:49.5 6:42
332 222 Jesse Galaway (12) Shark Tank 21:30.3 6:55
333 180 Chris Howe (12) NOVA XC Club 21:39.4 6:58
334 78 Mitchell Scott (10) Fort Wayne Cadets 21:45.3 7:00
335 239 Sam Yinger (12) Sheridan Cross Country Club 21:48.2 7:01
336 371 Bridges McElmurry (9) Wildwood Lancers 21:52.1 7:02
337 220 Sullivan Brawn (12) Shark Tank 22:18.1 7:11
338 219 Sawyer Biddle (12) Shark Tank 22:29.8 7:14
339 251 Dakota Thomas (10) Sugarcreek Distance Club 23:50.9 7:40
Boys Championship Team Scores
Bib Number Name Time Pace Points
1 - Carmel Distance Alliance Top 5 Avg Times: 16:46 Points: 103
33 Veatch,Ben 16:28 5:18 7
28 Browning,Robert 16:42 5:22 16
27 Anderson,Ben 16:44 5:23 17
29 George,Michael 16:57 5:27 28
31 Revard,Thomas 17:00 5:28 35
32 Sechuga,Daniel 17:08 5:31 48
30 Horowitz,Josh 17:17 5:34 65
2 - AMDG tc Top 5 Avg Times: 16:42 Points: 120
14 Stifel,Evan 16:03 5:10 1
16 Vitucci,Michael 16:38 5:21 12
12 Hall,Michael 16:40 5:22 14
10 Eagan,Brad 16:58 5:28 32
11 Grabowski,Cole 17:13 5:32 61
13 Krug,Jack 17:40 5:41 111
15 Talbot,Jax 18:00 5:48 156
3 - The Dale Top 5 Avg Times: 17:01 Points: 199
265 Magnesen,Billy 16:53 5:26 26
264 Huang,Kevin 16:55 5:27 27
263 Evertsen,Blake 16:58 5:28 30
261 Caveney,Tj 17:00 5:28 37
262 Domiano,Alex 17:23 5:36 79
267 Scully,Emmett 17:25 5:36 91
266 McBrien,Matt 17:28 5:37 94
4 - Columbus Thorn Distance Club Top 5 Avg Times: 16:58 Points: 207
49 Eaton,Kaden 16:21 5:16 5
53 Williams,Seth 16:52 5:26 25
47 Ballard,Chase 17:02 5:29 42
48 Carr,Andy 17:16 5:33 63
50 Keller,Michael 17:19 5:34 72
52 Rankin,Ben 17:44 5:42 119
51 Porter,Ben 18:05 5:49 164
5 - Celtic Running Club Top 5 Avg Times: 17:02 Points: 246
38 Mandel,Jake 16:37 5:21 10
37 Leitch,Mitchell 16:40 5:22 13
40 Stewart,Chase 17:03 5:29 44
34 Davis,Bradley 17:09 5:31 52
39 Schleter,Nick 17:45 5:43 127
36 King,Brian 18:24 5:55 185
35 Jarvis,Nick 18:37 6:00 196
6 - Kroy Top 5 Avg Times: 17:02 Points: 251
99 Mroz,Nathan 16:21 5:16 4
97 Mattes,Kyle 16:57 5:27 29
101 Plowman,Matt 17:11 5:32 56
96 Denning,Max 17:20 5:35 73
98 May,Jon 17:24 5:36 89
100 Nosek,Jeff 17:46 5:43 129
95 Bashqawi,Alex 18:19 5:54 178
7 - Davidson XC Top 5 Avg Times: 17:06 Points: 251
68 Burdette,Colin 16:46 5:24 19
70 Knapik,Garrett 16:48 5:24 20
71 McKeown,Johnny 17:08 5:31 49
69 Hoover,Luke 17:08 5:31 51
73 Whitney,Ryan 17:40 5:41 112
72 Steitz,Alex 17:55 5:46 147
776 Hoover,Adam 19:00 6:07 209
8 - Northern Grove Distance Projec Top 5 Avg Times: 17:02 Points: 282
175 Smith,Zack 16:17 5:14 3
171 Clevenger,Ryan 16:29 5:18 8
172 Craven,Jeremy 17:08 5:31 50
174 Mathy,Marc 17:21 5:35 75
170 Christensen,Zac 17:55 5:46 146
870 Carter,Joe 18:57 6:06 208
173 Diamond,Jack 19:12 6:11 217
9 - Mason Track Club Top 5 Avg Times: 17:16 Points: 332
138 Grismer,Nick 17:00 5:28 36
142 Thompson,Zac 17:01 5:29 39
137 Clark,Tom 17:03 5:29 43
141 Stewart,Tommy 17:34 5:39 98
139 McElhenny,Dylan 17:42 5:42 116
140 Sagraves,Lucas 18:23 5:55 184
136 Bauer,Jake 18:33 5:58 193
10 - Itrc Top 5 Avg Times: 17:16 Points: 341
127 Ryan,James 16:51 5:25 22
123 Hostettler,Henry 17:14 5:33 62
126 McCarter,Ed 17:20 5:35 74
125 Lupano,Dan 17:23 5:36 80
122 Arata,Vince 17:36 5:40 103
124 Kilrea,Kevin 17:41 5:41 113
128 Zona,Dom 17:46 5:43 131
11 - Sheridan Athletic Club Top 5 Avg Times: 17:22 Points: 395
231 Silverman,Chase 17:04 5:30 45
226 Afifi,Tarek 17:13 5:32 58
232 Trapp,Connor 17:24 5:36 85
228 Kanwar,Om 17:35 5:40 100
227 Duros,Luke 17:38 5:41 107
229 Rosenkrantz,Josh 17:43 5:42 117
230 Santacruz,Austin 17:56 5:46 150
12 - OFallon Running Club Top 5 Avg Times: 17:21 Points: 399
186 Gordon,Dorrian 16:58 5:28 31
185 Chorma,Steve 17:00 5:28 38
190 Whorton,Logan 17:21 5:35 76
189 Wesslund,Evan 17:44 5:42 124
184 Becker,Adam 17:46 5:43 130
187 McMillan,Erik 17:54 5:46 144
13 - Sandburg XC Top 5 Avg Times: 17:22 Points: 399
213 Becker,Will 17:04 5:30 46
218 Torpy,Sean 17:18 5:34 66
217 Torpy,Chris 17:22 5:35 77
214 Brennan,Tom 17:25 5:36 90
212 Becker,Harry 17:44 5:42 120
216 Laskero,Dan 17:57 5:47 152
215 Burzinski,Greg 18:09 5:50 170
14 - RunHersey Top 5 Avg Times: 17:25 Points: 423
208 Rodriguez,David 17:06 5:30 47
207 Philipose,Andy 17:12 5:32 57
210 von der Lippe,Grant 17:19 5:34 71
206 O'Neil,Jack 17:42 5:42 115
211 Ziegenhorn,Kevin 17:48 5:44 133
205 De Loera,Erick 17:55 5:46 148
209 Stadnicki,Matt 18:08 5:50 168
15 - Naperville South Top 5 Avg Times: 17:29 Points: 486
156 Bushelle,Nick 16:50 5:25 21
161 Weiss,Daniel 17:23 5:36 81
162 Widmann,Michael 17:24 5:36 87
157 McEneaney,Jake 17:54 5:46 143
158 Monovich,Alexander 17:57 5:47 154
160 Weidman,Colin 18:03 5:49 161
159 Singh,Shiva 18:20 5:54 181
16 - Braves XC Club Top 5 Avg Times: 17:33 Points: 494
17 Bertoli,Jackson 16:45 5:23 18
23 Stohler,Riley 17:10 5:32 54
18 Danielson,Spencer 17:18 5:34 67
22 Harbaugh,Jack 18:06 5:50 165
20 Farnsworth,Jayce 18:30 5:57 190
21 Hannaford,Ryan 19:20 6:13 223
19 Elrod,Levi 19:51 6:23 244
17 - Palatine XC Club Top 5 Avg Times: 17:32 Points: 505
193 Brown,Graham 16:38 5:21 11
191 Bailon,Argeni 17:16 5:33 64
195 Kolar,Dean 17:43 5:42 118
192 Brauer,Adam 17:52 5:45 139
194 Graham,Eddie 18:12 5:51 173
196 Kozakiewicz,Emil 18:19 5:54 179
197 Seeberger,Patrick 18:32 5:58 192
18 - North Naperville Top 5 Avg Times: 17:35 Points: 507
166 Klaiber,Jon 17:13 5:32 60
164 Gschwendtner,Kerry 17:19 5:34 69
169 Pecorin,Jake 17:32 5:39 97
168 Moore,Christian 17:37 5:40 105
163 Drake,Kevin 18:14 5:52 176
19 - Corsairs running Top 5 Avg Times: 17:30 Points: 515
60 Robinson,Ryan 16:25 5:17 6
56 Bush,Kyler 17:34 5:39 99
54 Albaugh,Sam 17:36 5:40 102
58 Osika,Tommy 17:56 5:46 151
59 Peterson,Luke 18:01 5:48 157
55 Albaugh,Simon 18:12 5:51 174
57 Munley,Brennan 18:20 5:54 180
20 - Liberty XC Running Club Top 5 Avg Times: 17:35 Points: 544
110 Johnston,Andrew 16:36 5:21 9
114 Wojciechowski,Josh 17:36 5:40 101
113 Towne,Mitchell 17:44 5:42 121
108 Anderson,Chatham 17:53 5:45 141
111 Lackey,Cameron 18:10 5:51 172
112 Parsons,Daniel 19:06 6:09 214
109 Heckman,Ryan 19:40 6:20 237
21 - Wilmette XC Club Top 5 Avg Times: 17:37 Points: 549
377 Carroll,Jack 17:19 5:34 70
381 Swenson,Christian 17:30 5:38 95
378 Kelly,Spencer 17:44 5:42 123
379 Randolph,Matthew 17:45 5:43 125
376 Brombach,Teddy 17:49 5:44 136
375 Banks,Michael 18:42 6:01 198
380 Scherer,Matthew 18:52 6:04 204
22 - The Gooby Brothers Top 5 Avg Times: 17:38 Points: 552
276 Karls,Michael 16:59 5:28 34
275 Gillam,Tyler 17:18 5:34 68
274 Darnell,Hunter 17:52 5:45 138
277 Price,Dustin 17:54 5:46 145
278 Schweiss,Jacob 18:07 5:50 167
279 Wright,Isaac 20:17 6:32 251
23 - Wildwood Lancers Top 5 Avg Times: 17:38 Points: 560
368 Haines,Alec 17:23 5:36 83
369 Hindman,Austin 17:27 5:37 92
374 Quisenbery,Dylan 17:38 5:41 108
372 McElmurry,Josiah 17:44 5:42 122
373 Meyrer,Devin 17:58 5:47 155
370 Laarman,Tommy 19:42 6:20 239
371 McElmurry,Bridges 21:52 7:02 258
24 - Windy City Wolfpack Top 5 Avg Times: 17:40 Points: 565
384 Korabik,Chris 16:52 5:26 24
388 Weber,Andy 17:24 5:36 88
387 Santino,Dan 17:39 5:41 109
385 Manglano,Patrick 18:03 5:49 158
382 Dugas,Taylor 18:25 5:56 186
386 Santino,Brian 18:57 6:06 207
383 Khan,Kallin 19:18 6:13 222
25 - Tricky Kitty XC Top 5 Avg Times: 17:39 Points: 567
285 Williams,Cooper 16:42 5:22 15
283 Johnson,Evan 17:40 5:41 110
284 Patacsil,Dom 17:45 5:43 128
281 Cohen,Jake 17:47 5:43 132
286 Williams,Dylan 18:21 5:54 182
280 Berndt,Logan 18:46 6:02 200
282 Hummels,Alex 20:15 6:31 250
26 - Grove Street Top 5 Avg Times: 17:47 Points: 650
91 Salvano,Kevin 17:02 5:29 41
88 Cleary,Tom 17:48 5:44 135
94 Wenzel,Jake 17:54 5:46 142
89 Hinkle,Eli 18:05 5:49 163
90 Nimerfroh,Montana 18:09 5:50 169
92 Schmidt,Evan 19:01 6:07 210
93 Schmidt,Ryan 19:42 6:20 240
27 - Liberty Wrecking Ballerz Top 5 Avg Times: 17:53 Points: 681
107 Throckmorton,Austin 17:23 5:36 82
104 Gabrielson,Kyle 17:36 5:40 104
102 Alvey,Matt 17:52 5:45 137
103 Colner,Brandon 18:14 5:52 175
105 Koenig,Austen 18:23 5:55 183
106 Taber,Justin 19:24 6:15 224
28 - Los Tigres Top 5 Avg Times: 17:55 Points: 700
115 Groves-Scott,Brydon 17:23 5:36 84
121 Townzen,Ethan 17:31 5:38 96
117 Perry,Iain 18:03 5:49 159
118 Pyarali,Zain 18:06 5:50 166
119 Schoenthal,Wes 18:35 5:59 195
116 Mayfield,Jimmie 19:04 6:08 211
120 Shannon,Joe 19:15 6:12 220
29 - Rock Running Club Top 5 Avg Times: 17:59 Points: 714
203 Thompson,William 17:01 5:29 40
201 Ryan,Gray 17:55 5:46 149
202 Seese,Alex 18:03 5:49 160
204 Wilkerson,Sam 18:05 5:49 162
198 Bode,Carson 18:52 6:04 203
200 Mchugh,Jack 19:07 6:09 215
199 DeLong,Ryan 19:18 6:13 221
30 - Centerville XC Top 5 Avg Times: 18:21 Points: 719
45 Larkin,Ryan 17:13 5:32 59
42 Barton,Jimmy 17:22 5:35 78
46 Williams,Sam 17:27 5:37 93
41 Balster,Ben 19:44 6:21 242
736 Rao,Ishan 19:59 6:26 247
43 Cross,Kevin 20:49 6:42 253
31 - Creek Runners Top 5 Avg Times: 18:06 Points: 731
62 Ewert,Ben 17:09 5:31 53
65 Prabhakaran,Harish 17:24 5:36 86
64 MacPherson,James 18:25 5:56 187
61 Beal,Calvin 18:27 5:56 189
63 Jones,Sinjin 19:08 6:09 216
66 Siva,Tj 19:32 6:17 232
32 - Fort Wayne Cadets Top 5 Avg Times: 18:18 Points: 807
77 Panning,Zach 16:16 5:14 2
75 Adair,Jon 18:15 5:52 177
80 Sutaphong,Nathan 18:42 6:01 197
76 Panning,Jacob 19:05 6:09 212
74 Adair,Jack 19:13 6:11 219
79 Strasen,Ben 19:33 6:18 233
78 Scott,Mitchell 21:45 7:00 256
33 - LZXC Club Top 5 Avg Times: 18:23 Points: 826
132 Pereira,Matt 17:11 5:32 55
130 Kuehr,Austin 17:57 5:47 153
134 Shim,Justin 18:46 6:02 199
135 Spatz,Mark 18:57 6:06 206
133 Quinn,Nate 19:05 6:09 213
129 Griffin,Brian 19:12 6:11 218
815 Herman,Jack 19:25 6:15 225
34 - St. Louis XC Club Top 5 Avg Times: 18:21 Points: 840
247 Rubio,Tom 17:37 5:40 106
243 Butler,Joe 17:45 5:43 126
246 Marty,Jacob 18:26 5:56 188
244 Davidson,Dustan 18:30 5:57 191
245 Jackson,Shayn 19:28 6:16 229
242 Amsler,Jerry 19:30 6:17 230
35 - Sheridan Cross Country Club Top 5 Avg Times: 19:00 Points: 923
233 Bromley,Matt 16:59 5:28 33
235 Palumbo,Joey 18:10 5:51 171
234 Clellan,Keith 19:26 6:15 226
236 Severance,Lucas 19:44 6:21 241
237 Wells,Gage 20:45 6:41 252
239 Yinger,Sam 21:48 7:01 257
36 - The Flash Project Top 5 Avg Times: 19:03 Points: 963
271 Law,Brayden 16:52 5:26 23
270 Dvorak,Sam 19:31 6:17 231
273 Sterling,Preston 19:35 6:18 235
272 Mikesell,Skyler 19:39 6:19 236
269 Dvorak,Ben 19:40 6:20 238
268 Conte,Michael 19:58 6:26 246
37 - NOVA XC Club Top 5 Avg Times: 18:43 Points: 971
182 Scheerer,Alec 17:53 5:45 140
181 Merchan,Leo 18:34 5:59 194
177 Cramer,Jon 18:48 6:03 201
183 Woldai,Dawit 18:49 6:03 202
178 Greathouse,Andy 19:34 6:18 234
179 Harmon,Ben 20:12 6:30 249
180 Howe,Chris 21:39 6:58 255
38 - Sugarcreek Distance Club Top 5 Avg Times: 19:46 Points: 985
250 Shrock,Alex 17:41 5:41 114
249 Morehart,Caleb 17:48 5:44 134
253 Yoder,Blake 19:28 6:16 228
252 Wentworth,Samuel 20:04 6:28 248
251 Thomas,Dakota 23:50 7:40 261
39 - Shark Tank Top 5 Avg Times: 19:54 Points: 1174
223 Martin,Drennian 18:55 6:05 205
221 Furcich,Justin 19:27 6:16 227
224 Mesplay,Zach 19:47 6:22 243
225 Montgomery,Will 19:54 6:24 245
222 Galaway,Jesse 21:30 6:55 254
220 Brawn,Sullivan 22:18 7:11 259
219 Biddle,Sawyer 22:29 7:14 260
Boys Open
Place Bib Number Name School Time Pace
1 866 Henry Mierzwa (11) Nordahl TC 17:19.6 5:34
2 147 Joe Polakowski (10) Mentor Second Sole 17:22.9 5:35
3 656 Evan Reid (12) AMDG tc 17:26.5 5:37
4 1016 Connor Madell (10) UNA-Madell-IL-LaGrange 17:27.2 5:37
5 67 Ahmed Abdi (12) Davidson XC 17:27.3 5:37
6 789 Julian Cuyeu (12) Kroy 17:27.6 5:37
7 792 Devin Davies (10) Kroy 17:28.4 5:37
8 83 Evan Harrison (12) Golden Snitches 17:35.0 5:40
9 143 Chris Canala (11) Mentor Second Sole 17:37.4 5:40
10 660 Gabe West (11) AMDG tc 17:42.2 5:42
11 710 Zac Leinheiser (10) Carmel Distance Alliance 17:43.2 5:42
12 996 Dalton Edwards (10) UNA-Edwards-MO-Springfield 17:45.4 5:43
13 845 Grayson Jenkins (11) Naperville South 17:47.1 5:43
14 1027 Gabe O'Keefe (12) UNA-O'Keefe-IN-Whiteland 17:48.0 5:44
15 860 Paul d'Ambrosio (11) Nordahl TC 17:49.6 5:44
16 748 Sam Ford (12) Columbus Thorn Distance Club 17:50.9 5:44
17 763 Zachary Bishop (10) Coyotes 17:51.0 5:45
18 942 Peter Deweirdt (12) Sheridan Athletic Club 17:51.8 5:45
19 675 Jon Vollrath (11) Aurora Titans 17:52.5 5:45
20 979 Matthew Benz-Weeden (11) UNA-Benz-Weeden-IL-Orland Park 17:52.7 5:45
21 1064 Paolo Tiongson (9) Wilmette XC Club 17:54.8 5:46
22 87 Jack Strevell (11) Golden Snitches 17:55.5 5:46
23 953 Jack Litowitz (10) Sheridan Athletic Club 17:55.9 5:46
24 82 Jacob Eifler (11) Golden Snitches 17:57.2 5:47
25 757 Sam Starnes (12) Columbus Thorn Distance Club 17:57.6 5:47
26 796 Julio Guiterrez (12) Kroy 17:58.0 5:47
27 933 Josh Plischke (11) RunHersey 17:58.3 5:47
28 995 Mitchell Dotson (10) UNA-Dotson-MO-Nixa 17:59.2 5:47
29 676 Patrick Wolak (10) Aurora Titans 17:59.3 5:47
30 954 Charlie Maher (11) Sheridan Athletic Club 17:59.6 5:47
31 843 Dominic Dina (10) Naperville South 18:00.1 5:48
32 1001 Bailey Gannon (10) UNA-Gannon-OH-Butler 18:00.7 5:48
33 712 Conor Lyons (9) Carmel Distance Alliance 18:01.6 5:48
34 655 Westin Fiehrer (12) AMDG tc 18:02.2 5:48
35 149 Dylan Tanner (12) Mentor Second Sole 18:02.5 5:48
36 1305 Connor Wright (11) Una 18:02.7 5:48
37 790 Nathan Dale (11) Kroy 18:02.9 5:48
38 906 Brian Leonard (9) Palatine XC Club 18:04.8 5:49
39 144 Wade Elmore (11) Mentor Second Sole 18:05.0 5:49
40 871 Alec Danner (9) Northern Grove Distance Projec 18:05.5 5:49
41 148 Brandon Stoldt (11) Mentor Second Sole 18:05.8 5:49
42 799 Miles Schacht (11) Kroy 18:06.8 5:50
43 657 Chris Reischel (9) AMDG tc 18:07.3 5:50
44 751 Nick Green (11) Columbus Thorn Distance Club 18:07.7 5:50
45 888 Caleb Walton (10) OFallon Running Club 18:07.7 5:50
46 814 Keefe Mulligan (11) Itrc 18:08.6 5:50
47 1053 James Funteas Jr (11) VP XC 18:08.8 5:50
48 856 Matthew Wolff (10) Naperville South 18:08.9 5:50
49 86 Joe Rickwalder (12) Golden Snitches 18:10.2 5:51
50 81 Ryan Drendel (11) Golden Snitches 18:11.9 5:51
51 830 Jakob Mueller (10) Mason Track Club 18:12.7 5:51
52 793 Tommy Devereux (10) Kroy 18:12.8 5:51
53 654 Austin Angeline (10) AMDG tc 18:15.1 5:52
54 1035 Devon Sesler (12) UNA-Sesler-MO-Blue Springs 18:15.1 5:52
55 831 Steven Yates (12) Mason Track Club 18:15.7 5:52
56 797 Liam Hill (9) Kroy 18:15.7 5:52
57 714 Collin McMahon (12) Carmel Distance Alliance 18:16.2 5:53
58 798 Matt Hogan (11) Kroy 18:16.7 5:53
59 764 Syrus Fletcher (11) Coyotes 18:16.9 5:53
60 1018 Dakota Merkel (9) UNA-Merkel-IN-LaPorte 18:17.2 5:53
61 829 Justin Koehler (10) Mason Track Club 18:17.8 5:53
62 1061 Andrew Niewiarowski (9) Wilmette XC Club 18:17.9 5:53
63 929 Brendan Cunningham (12) RunHersey 18:18.2 5:53
64 934 Nick Anaclerio (12) Sheridan Athletic Club 18:19.1 5:54
65 791 Jeremy Damer (12) Kroy 18:19.2 5:54
66 899 Brandon Lane (9) Orange Pioneers XC 18:19.3 5:54
67 722 Drew Watson (9) Carmel Distance Alliance 18:19.4 5:54
68 146 Dominc Oddo (10) Mentor Second Sole 18:19.9 5:54
69 795 Fillip Grujic (9) Kroy 18:20.6 5:54
70 1026 Jacob Oeding (10) UNA-Oeding-IN-bloomington 18:21.5 5:54
71 744 Elijah Brooks (9) Columbus Thorn Distance Club 18:21.9 5:54
72 708 Andrew Kalthoff (11) Carmel Distance Alliance 18:21.9 5:54
73 145 Maverick Hunsinger (11) Mentor Second Sole 18:23.0 5:55
74 956 Ted Oh (10) Sheridan Athletic Club 18:23.1 5:55
75 930 Matt Dini (12) RunHersey 18:23.5 5:55
76 1022 Ethan Mounts (12) UNA-Mounts-IN-Haubstadt 18:23.8 5:55
77 1063 Patrick Reilly-Hayward (10) Wilmette XC Club 18:23.8 5:55
78 1007 David Gleisner (10) UNA-Gleisner-IL-Orland Park 18:24.8 5:55
79 987 Seth Cousins (11) UNA-Cousins-IN-Logansport 18:25.4 5:56
80 902 Hunter Moore (9) Orange Pioneers XC 18:26.2 5:56
81 948 Barr Iserloth (12) Sheridan Athletic Club 18:26.2 5:56
82 955 Nick Merrill (11) Sheridan Athletic Club 18:26.8 5:56
83 85 Patrick Miga (11) Golden Snitches 18:27.7 5:56
84 946 Josh Greenberg (11) Sheridan Athletic Club 18:27.7 5:56
85 833 Joey Brickman (10) Mentor Second Sole 18:27.7 5:56
86 827 Michael Crawshaw (11) Mason Track Club 18:28.4 5:57
87 941 Josh Derrick (10) Sheridan Athletic Club 18:29.6 5:57
88 794 Drew Douglas (12) Kroy 18:29.9 5:57
89 688 Matthew Miros (11) Breen Track Club 18:29.9 5:57
90 998 Max Falberg (11) UNA-Falberg-MI-Waterford 18:30.8 5:57
91 664 Mitch Poch America 18:31.3 5:58
92 1037 Nate Sink (11) UNA-Sink-OH-Englewood 18:31.6 5:58
93 840 Mike Baker (12) Naperville South 18:31.7 5:58
94 847 Omar Mehio (12) Naperville South 18:31.9 5:58
95 1002 Matthew Gartenhaus (11) UNA-Gartenhaus-IN-Carmel 18:32.4 5:58
96 826 Peter Bruns (12) Mason Track Club 18:34.0 5:59
97 909 Dean Roehrborn (11) Palatine XC Club 18:34.1 5:59
98 673 Stephen Scott (12) Aurora Titans 18:34.2 5:59
99 951 Charlie Kuptets (12) Sheridan Athletic Club 18:35.1 5:59
100 983 Ethan Bluhm (11) UNA-Bluhm-IL-Springfield 18:35.7 5:59
101 788 Scott Blaszak (12) Kroy 18:36.1 5:59
102 771 Matt Gregson (9) Creek Runners 18:36.4 5:59
103 982 Quentin Bliss (11) UNA-Bliss-MO-Blue Springs 18:37.3 6:00
104 931 Jacob Komenda RunHersey 18:37.6 6:00
105 861 Aidan Gaskin (11) Nordahl TC 18:37.9 6:00
106 932 Kevin Kovach (12) RunHersey 18:39.0 6:00
107 779 Ryan O'Rorke (10) Davidson XC 18:39.8 6:00
108 718 James Pescio (10) Carmel Distance Alliance 18:40.4 6:00
109 715 Bryan Miller (10) Carmel Distance Alliance 18:40.7 6:00
110 884 Spencer Phillips (11) OFallon Running Club 18:41.0 6:01
111 1009 Brady Harless (9) UNA-Harless-IN-Carmel 18:41.6 6:01
112 938 Joe Chookazian (11) Sheridan Athletic Club 18:42.0 6:01
113 853 Max Rainer (11) Naperville South 18:42.6 6:01
114 812 Luke Wojciechowski (10) Liberty XC Running Club 18:43.2 6:01
115 1020 Roman Mitchell (10) UNA-Mitchell-OH-Celina 18:43.7 6:01
116 691 Vencent Hill (12) Brosman Cross Club 18:44.3 6:02
117 809 John Ropchock (10) Liberty XC Running Club 18:45.3 6:02
118 834 Tyler Fuerst (9) Mentor Second Sole 18:45.3 6:02
119 869 Paul Tobin (12) Nordahl TC 18:45.3 6:02
120 659 Andrew Sutton (11) AMDG tc 18:45.4 6:02
121 961 Jack Solon (11) Sheridan Athletic Club 18:45.9 6:02
122 1046 Logan Ward (11) UNA-Ward-MI-Waterford 18:45.9 6:02
123 1024 Kyle Nash (11) UNA-nash-OH-liberty center 18:45.9 6:02
124 890 Bryson Whiteside (10) OFallon Running Club 18:47.1 6:03
125 978 Zach Balleau (10) UNA-Balleau-MO-Wildwood 18:47.2 6:03
126 758 Chandler Steward (10) Columbus Thorn Distance Club 18:47.5 6:03
127 672 Zach Howerton (12) Aurora Titans 18:47.5 6:03
128 927 Sam Scovell (11) Rock Running Club 18:47.8 6:03
129 994 Timothy Dickson (12) UNA-dickson-IN-LaPorte 18:48.2 6:03
130 687 Adam Hoef (12) Breen Track Club 18:48.5 6:03
131 1039 Joel Studer (10) UNA-studer-OH-liberty center 18:48.8 6:03
132 960 Zack Schreier (10) Sheridan Athletic Club 18:48.9 6:03
133 832 Colin Blakemore (10) Mentor Second Sole 18:49.5 6:03
134 152 Landon Dysart (9) Mich Mash Running Club 18:50.2 6:04
135 1005 Jourden Gilstorf (11) UNA-Gilstorf-MO-Blue Springs 18:50.6 6:04
136 716 Jack Morris (12) Carmel Distance Alliance 18:50.7 6:04
137 1044 Alex Thompson (11) UNA-Thompson-MO-Jefferson City 18:50.7 6:04
138 1010 Wyat Harmon (9) una-harmon-oh-fredericktown 18:51.2 6:04
139 949 Tristan Jacobs (10) Sheridan Athletic Club 18:51.4 6:04
140 854 Vishy Singh (10) Naperville South 18:52.6 6:04
141 894 Cameron Flesch (12) Orange Pioneers XC 18:52.8 6:04
142 891 Kyle Benecke (11) Orange Pioneers XC 18:53.2 6:05
143 153 Brett Howland (12) Mich Mash Running Club 18:54.7 6:05
144 943 Jermey Glickman (10) Sheridan Athletic Club 18:55.3 6:05
145 778 Paul Mendola (10) Davidson XC 18:55.5 6:05
146 775 Hans Hartle (12) Davidson XC 18:55.6 6:05
147 1030 Parker Ramsey (10) UNA-Ramsey-- 18:55.9 6:05
148 952 Evan Lessinger (12) Sheridan Athletic Club 18:55.9 6:05
149 755 Isaac Smith (11) Columbus Thorn Distance Club 18:56.3 6:06
150 984 Jon Bluhm (12) UNA-Bluhm-IL-Springfield 18:56.9 6:06
151 681 Ninadh Ivaturi (9) Braves XC Club 18:57.3 6:06
152 770 Gavin Enderson (10) Creek Runners 18:58.1 6:06
153 1045 Andrew Vincent (10) UNA-Vincent-MI-Avoca 18:58.2 6:06
154 1006 Noah Gingerich (12) UNA-Gingerich-IL-My. Zion 18:58.3 6:06
155 991 Bradley Daw (11) UNA-Daw-IL-Naperville 18:58.5 6:06
156 1036 Kellen Shaffer (11) UNA-Shaffer-IL-Naperville 18:58.5 6:06
157 665 Jacob Weisgerber (10) America 18:58.6 6:06
158 787 Alex Albers (12) Kroy 18:59.0 6:07
159 823 Brian Sodaro (10) Maine South Cross Country B Te 18:59.1 6:07
160 1059 Matthew Kadus (9) Wilmette XC Club 19:00.2 6:07
161 1041 Christopher Tatom (12) UNA-Tatom-IN-Greenfield 19:00.6 6:07
162 1031 A.J. Raymond (12) UNA-Raymond-IN-LaPorte 19:00.7 6:07
163 165 Ryan Hanselman (12) North Naperville 19:00.7 6:07
164 908 Zach Michael (10) Palatine XC Club 19:01.0 6:07
165 896 Tommy Heiden (9) Orange Pioneers XC 19:01.5 6:07
166 692 Drew Lukens (10) Brosman Cross Club 19:01.9 6:07
167 805 Jonathan Cottrill (9) Liberty XC Running Club 19:03.1 6:08
168 1050 Caleb Wyble (12) UNA-Wyble-MO-St.Peters 19:04.2 6:08
169 1051 Eli Young (10) UNA-Young-IN-Pendleton 19:05.1 6:09
170 753 Daniel Padilla (11) Columbus Thorn Distance Club 19:05.2 6:09
171 677 Griffin Barger (9) Braves XC Club 19:05.3 6:09
172 668 Benjamin Cotter (12) Aurora Titans 19:05.4 6:09
173 1308 Nick Arnold (11) un 19:06.0 6:09
174 813 Kian Worchester (11) Liberty XC Running Club 19:06.5 6:09
175 972 Dakota Clark (12) Tricky Kitty XC 19:07.2 6:09
176 878 Lucas Goldschmidt (11) OFallon Running Club 19:07.2 6:09
177 667 Justin Caton (10) Aurora Titans 19:07.3 6:09
178 800 Creighton Wolff (9) Kroy 19:08.8 6:09
179 1023 Jacob Mueller (12) UNA-Mueller-IN-Wilkinson 19:09.3 6:10
180 752 Adam LeClerc (12) Columbus Thorn Distance Club 19:09.9 6:10
181 817 Matt Milner (10) LZXC Club 19:10.4 6:10
182 658 Alex Scherzinger (12) AMDG tc 19:10.4 6:10
183 720 Kenji Tomozawa (9) Carmel Distance Alliance 19:11.1 6:10
184 1062 Daniel Pasco (10) Wilmette XC Club 19:11.3 6:10
185 895 Matt Hartzell (9) Orange Pioneers XC 19:12.3 6:11
186 756 Justin Spoon (9) Columbus Thorn Distance Club 19:12.7 6:11
187 911 Dan Trejo (10) Palatine XC Club 19:15.4 6:12
188 828 Amogg Damodhar (11) Mason Track Club 19:16.0 6:12
189 738 John Salzman (10) Centerville XC 19:18.2 6:13
190 1014 Sean Kohrt (10) UNA-Kohrt-IL-Lombard 19:18.2 6:13
191 839 Scott Anderson (9) Naperville South 19:19.2 6:13
192 1049 Kyle Wojcik (11) UNA-Wojcik-MI-Waterford 19:19.5 6:13
193 1029 Emerson Rainey (11) UNA-Rainey-MO-eureka 19:19.8 6:13
194 937 Wells Carter (12) Sheridan Athletic Club 19:20.4 6:13
195 719 Elijah St. Angelo (11) Carmel Distance Alliance 19:20.6 6:13
196 780 Matthew Rose (10) Davidson XC 19:20.7 6:13
197 872 Anthony Iacovetti (12) Northern Grove Distance Projec 19:22.5 6:14
198 84 Paul Hartner (9) Golden Snitches 19:22.5 6:14
199 999 Matthew Fink (9) UNA-Fink-IN-Indianapolis 19:23.2 6:14
200 863 Billy Gorman (12) Nordahl TC 19:24.8 6:15
201 661 Matt DeWine (10) America 19:24.9 6:15
202 774 Isaac Getz (9) Davidson XC 19:25.2 6:15
203 950 Hawk Krubert (9) Sheridan Athletic Club 19:25.3 6:15
204 849 Evan Novak (10) Naperville South 19:25.6 6:15
205 997 Michael Elluru (12) UNA-Elluru-MI-Portage 19:26.0 6:15
206 773 Chris Egolf (9) Davidson XC 19:27.1 6:16
207 739 Matt Salzman (10) Centerville XC 19:27.7 6:16
208 701 James Holland (11) Carmel Distance Alliance 19:28.2 6:16
209 802 Austin Anderson (10) Liberty XC Running Club 19:28.4 6:16
210 767 Scott Prewitt (12) Coyotes 19:28.7 6:16
211 989 Michael Cron (11) UNA-Cron-OH-Celina 19:28.9 6:16
212 1019 Alan Meyer (12) UNA-Meyer-OH-napoleon 19:30.3 6:17
213 881 Jacob McDaniel (12) OFallon Running Club 19:30.7 6:17
214 915 Timmy Brill (11) Rock Running Club 19:33.1 6:18
215 912 Justin Zambrano (10) Palatine XC Club 19:33.1 6:18
216 981 Chase Bland (10) UNA-Bland-IN-Holland 19:33.4 6:18
217 990 Andrew Davis (10) UNA-Davis-- 19:33.5 6:18
218 1025 Brad O'Connor (10) UNA-O'Connor-MI-Waterford 19:33.8 6:18
219 783 Eric Turney (12) Davidson XC 19:34.0 6:18
220 848 Matt Murray (10) Naperville South 19:35.1 6:18
221 1034 Chance Schickel (9) UNA-Schickel-IN-New Salisbury 19:35.6 6:18
222 1043 Dalton Terry (10) UNA-TERRY-IN-laconia 19:36.4 6:19
223 944 Andrew Kochvar (11) Sheridan Athletic Club 19:36.8 6:19
224 988 Ben Craw (9) UNA-Craw-IL-Mahomet 19:37.1 6:19
225 913 Patrick Bauman (11) Rock Running Club 19:37.7 6:19
226 838 Will Ackerman (10) Naperville South 19:39.1 6:19
227 1309 Jamie Porter (11) un 19:40.2 6:20
228 905 Ryan Kissane (11) Palatine XC Club 19:40.6 6:20
229 786 Landon Rogers (12) Flyers 19:40.6 6:20
230 735 Alex Mikesell (11) Centerville XC 19:41.9 6:20
231 836 Trace Henderson (11) Mich Mash Running Club 19:43.1 6:21
232 939 Nick Cornejo (11) Sheridan Athletic Club 19:45.2 6:21
233 766 Jacob Hansen (9) Coyotes 19:45.5 6:21
234 769 Taylor Wright (11) Coyotes 19:45.7 6:21
235 855 Zack Willig (12) Naperville South 19:46.9 6:22
236 873 Tristan Jahn (9) Northern Grove Distance Projec 19:47.4 6:22
237 910 Koby Thoebald (10) Palatine XC Club 19:47.7 6:22
238 822 Vince Leonard (10) Maine South Cross Country B Te 19:47.8 6:22
239 842 Patrick Conway (10) Naperville South 19:48.3 6:22
240 893 Carl Fischer (10) Orange Pioneers XC 19:48.8 6:22
241 850 Ethan Ohlhausen (10) Naperville South 19:49.1 6:23
242 1012 Eric Johnson (12) UNA-Johnson-- 19:50.6 6:23
243 721 Nate Venckus (10) Carmel Distance Alliance 19:50.8 6:23
244 962 Brendan Keuss (12) St. Louis XC Club 19:50.9 6:23
245 690 Kristopher Zuhl (12) Breen Track Club 19:51.0 6:23
246 947 Jack Hamill (9) Sheridan Athletic Club 19:51.0 6:23
247 1047 Parker West (11) UNA-West-IN-Greenfield 19:51.5 6:23
248 919 Zach DeLong (9) Rock Running Club 19:52.0 6:24
249 945 Sean Gorney (9) Sheridan Athletic Club 19:52.6 6:24
250 777 Patrick Keck (10) Davidson XC 19:53.8 6:24
251 1028 Spencer Potesta (12) UNA-Potesta-OH-Stow 19:54.2 6:24
252 747 Eli Fischer (9) Columbus Thorn Distance Club 19:54.8 6:24
253 1033 Clay Reynolds (10) UNA-Reynolds-- 19:59.2 6:26
254 806 Jake Frash Liberty XC Running Club 19:59.5 6:26
255 772 Scott Earley (9) Davidson XC 20:00.0 6:26
256 926 Noah Schloegel (9) Rock Running Club 20:00.3 6:26
257 904 Nate Izewski (9) Palatine XC Club 20:04.8 6:28
258 844 Nick Green (9) Naperville South 20:05.3 6:28
259 1004 Nathan Gibes (12) UNA-Gibes-MI-Augusta 20:06.0 6:28
260 963 Jake Lepak (10) St. Louis XC Club 20:06.8 6:28
261 980 Anthony Bertucci (9) una-bertucci-mo-russellville 20:09.8 6:29
262 689 Suk Ro (11) Breen Track Club 20:10.8 6:29
263 727 Ryan Gartner (9) Celtic Running Club 20:12.0 6:30
264 663 Nick Mendel (11) America 20:13.5 6:30
265 841 Michael Block (10) Naperville South 20:15.4 6:31
266 781 Drew Sauvey (10) Davidson XC 20:16.1 6:31
267 852 Josh Patel (9) Naperville South 20:16.9 6:31
268 976 Patrick Polk un 20:17.3 6:32
269 889 Zion Ward (9) OFallon Running Club 20:18.0 6:32
270 917 Phillip Cordova (11) Rock Running Club 20:20.5 6:33
271 973 Jae Kwon (11) Tricky Kitty XC 20:20.7 6:33
272 726 Adam Erickson (10) Celtic Running Club 20:21.1 6:33
273 741 Zach Albers (11) Columbus Thorn Distance Club 20:21.8 6:33
274 810 Gabe Sundberg (9) Liberty XC Running Club 20:22.3 6:33
275 150 Jonathan Alvaro (12) Mich Mash Running Club 20:23.3 6:34
276 868 Ben Steffen (11) Nordahl TC 20:23.9 6:34
277 923 Connor Phillips (9) Rock Running Club 20:26.8 6:35
278 762 Joe Wright (11) Columbus Thorn Distance Club 20:27.2 6:35
279 882 Victor Mendez (11) OFallon Running Club 20:28.9 6:35
280 811 Ian Sundberg (12) Liberty XC Running Club 20:29.3 6:36
281 1032 Tyler Reifsteck (9) UNA-Reifsteck-IN-Evansville 20:29.6 6:36
282 916 Dominic Cordova (9) Rock Running Club 20:30.5 6:36
283 897 Michael Huang (10) Orange Pioneers XC 20:30.9 6:36
284 1013 Spencer Johnson (10) UNA-Johnson-IN-Whiteland 20:31.2 6:36
285 743 Derek Bowling (11) Columbus Thorn Distance Club 20:31.7 6:36
286 824 Ray Sutschek (10) Maine South Cross Country B Te 20:31.8 6:36
287 679 Tyler Gambill (10) Braves XC Club 20:32.2 6:37
288 1307 Alex Harrison (10) un 20:32.4 6:37
289 922 Adam Palausky (10) Rock Running Club 20:32.5 6:37
290 936 Matthew Burke (9) Sheridan Athletic Club 20:32.8 6:37
291 662 Isaac Lytle (11) America 20:33.3 6:37
292 974 James Mustillo (10) Tricky Kitty XC 20:33.8 6:37
293 700 Ben Hatfield Carmel Distance Alliance 20:34.8 6:37
294 1066 Sean Freeman (11) Windy City Wolfpack 20:35.1 6:37
295 846 Camden Leahy (10) Naperville South 20:37.2 6:38
296 730 Matt Merriman (12) Celtic Running Club 20:37.5 6:38
297 851 Rishi Pandey Naperville South 20:38.3 6:38
298 740 Brandon Steele (11) Centerville XC 20:39.3 6:39
299 734 Ethan Emmert (10) Centerville XC 20:41.5 6:39
300 958 Charlie Piggot (12) Sheridan Athletic Club 20:45.0 6:41
301 820 Anders Cox (10) Maine South Cross Country B Te 20:46.3 6:41
302 900 Danny Lomeo (10) Orange Pioneers XC 20:47.1 6:41
303 1000 Berndt Freeman (11) UNA-Freeman-IN-Fillmore 20:47.5 6:41
304 1015 Jackson Lubin (11) UNA-Lubin-IL-Evanston 20:48.4 6:42
305 1054 Eddie Garner (12) VP XC 20:49.5 6:42
306 803 Jackson Bay (10) Liberty XC Running Club 20:50.2 6:42
307 682 Kyle Jackson (12) Braves XC Club 20:50.7 6:42
308 835 Brett Cribley (9) Mich Mash Running Club 20:51.1 6:43
309 907 Conner McGough (11) Palatine XC Club 20:52.7 6:43
310 728 Garrett Go (10) Celtic Running Club 20:54.3 6:44
311 154 Elliott Shoemaker (12) Mich Mash Running Club 20:54.4 6:44
312 918 Patrick Crowe (10) Rock Running Club 20:58.7 6:45
313 765 Donovan Hankins (11) Coyotes 20:59.7 6:45
314 151 Ben DeMass (10) Mich Mash Running Club 21:03.1 6:47
315 669 Justin Deslaurier (12) Aurora Titans 21:04.5 6:47
316 745 Alex Doub (11) Columbus Thorn Distance Club 21:05.1 6:47
317 666 Austin Bruner (11) Aurora Titans 21:05.7 6:47
318 737 Steven Reidell (10) Centerville XC 21:06.4 6:47
319 1057 Will Unseth (12) VP XC 21:08.2 6:48
320 1040 Kyle Swingler (12) UNA-Swingler-IL-Montrose 21:08.9 6:48
321 892 Josh Brooks (9) Orange Pioneers XC 21:10.1 6:49
322 671 Kevin Horwath (12) Aurora Titans 21:10.3 6:49
323 964 Alex Peraud (12) St. Louis XC Club 21:10.8 6:49
324 684 Andrew Major (11) Braves XC Club 21:11.0 6:49
325 819 Joe Carpenter (10) Maine South Cross Country B Te 21:11.9 6:49
326 986 Joshua Carpenter (11) UNA-Carpenter-MI-Galesburg 21:14.9 6:50
327 816 Nick Mandal (11) LZXC Club 21:15.6 6:50
328 864 Danny Mcnamee (11) Nordahl TC 21:16.2 6:51
329 785 Zach Johnson (11) Flyers 21:20.3 6:52
330 821 Joe Grigus (10) Maine South Cross Country B Te 21:23.1 6:53
331 877 Joshua Dorries (11) OFallon Running Club 21:31.9 6:56
332 898 Sam Kot (10) Orange Pioneers XC 21:33.7 6:56
333 1003 Tucker Gibbons (11) UNA-Gibbons-MI-Fowlerville 21:37.2 6:57
334 1052 Anthony Acitelli (11) VP XC 21:38.5 6:58
335 703 Kyle Hook (12) Carmel Distance Alliance 21:41.5 6:59
336 804 Ryan Beard (10) Liberty XC Running Club 21:42.2 6:59
337 680 Thomas Haley (9) Braves XC Club 21:45.0 7:00
338 768 Luke Shambaugh (11) Coyotes 21:52.9 7:02
339 874 Nick Abalos (11) OFallon Running Club 21:53.2 7:03
340 683 Ross Luttrell (9) Braves XC Club 21:53.9 7:03
341 749 Sam Genter (9) Columbus Thorn Distance Club 21:58.2 7:04
342 685 Austin Morris (9) Braves XC Club 22:05.9 7:06
343 686 Brayden Vincent (9) Braves XC Club 22:07.1 7:07
344 925 Jake Schloegel (11) Rock Running Club 22:07.7 7:07
345 879 Bryan Kalkwarf (9) OFallon Running Club 22:08.2 7:07
346 733 Rohan Prabhu (10) Celtic Running Club 22:11.3 7:08
347 732 Noah Myers (12) Celtic Running Club 22:12.9 7:09
348 287 Adam Dietz (11) un 22:14.8 7:09
349 959 Jack Pollard (12) Sheridan Athletic Club 22:17.0 7:10
350 731 Karl Moghissi (10) Celtic Running Club 22:20.2 7:11
351 880 Nick Kelly (10) OFallon Running Club 22:28.8 7:14
352 825 Connor Tobin (10) Maine South Cross Country B Te 22:30.5 7:15
353 760 Matt Thompson (12) Columbus Thorn Distance Club 22:30.7 7:15
354 1048 Collin Widger (11) UNA-Widger-MI-Kalamazoo 22:32.0 7:15
355 862 Ryan Giblin (11) Nordahl TC 22:35.8 7:16
356 729 Jason Liu (10) Celtic Running Club 22:36.7 7:16
357 1021 Luke Monroe (11) UNA-Monroe-IN-Rockville 22:39.7 7:17
358 924 Nick Ryan (11) Rock Running Club 22:49.1 7:21
359 885 Derrick Reavers (9) OFallon Running Club 22:53.6 7:22
360 883 Jacob ONeill OFallon Running Club 22:55.0 7:23
361 875 Tyler Amenn (12) OFallon Running Club 22:55.6 7:23
362 674 Girard Sweeney (9) Aurora Titans 22:56.1 7:23
363 837 George Squillace (11) Mich Mash Running Club 23:10.0 7:27
364 155 Grant Taylor (9) Mich Mash Running Club 23:10.7 7:27
365 1017 Thomas McHugh (9) UNA-McHugh-IL-Winnetka 23:21.3 7:31
366 709 Andrew LaBell (9) Carmel Distance Alliance 24:02.7 7:44
367 759 Paxton Swaim (11) Columbus Thorn Distance Club 24:26.1 7:52
368 914 Sean Bowen (11) Rock Running Club 24:34.2 7:54
369 725 Shane Bradford (12) Celtic Running Club 24:46.8 7:58
370 1011 Nathan Higgins (11) UNA-Higgins-OH-Celina 24:57.2 8:02
371 992 Collin Deering (9) UNA-Deering-OH-Austinburg 25:07.0 8:05
372 887 Evan Skelton OFallon Running Club 25:58.6 8:21
373 784 Brandon Huxley (10) Flyers 26:01.8 8:22
374 985 John Brandenburg (11) UNA-Brandenburg-IL-Edwardsvill 26:49.5 8:38
375 867 Guy Olson Nordahl TC 26:53.6 8:39
376 858 Mike Cangelosi (11) Nordahl TC 26:53.7 8:39
377 865 Jake Melerski (11) Nordahl TC 26:53.7 8:39
378 876 Patrick (PJ) Daniel (12) OFallon Running Club 27:29.2 8:51
379 1055 Tommy King (11) VP XC 28:11.1 9:04
380 754 Paul Scarbrough (11) Columbus Thorn Distance Club 28:32.3 9:11
381 713 Michael MacNulty (9) Carmel Distance Alliance 28:37.6 9:13
382 975 Allwin Philip (11) Tricky Kitty XC 30:43.4 9:53
Boys Open Team Scores
Bib Number Name Time Pace Points
1 - Kroy Top 5 Avg Times: 17:48 Points: 97
789 Cuyeu,Julian 17:27 5:37 5
792 Davies,Devin 17:28 5:37 6
796 Guiterrez,Julio 17:58 5:47 22
790 Dale,Nathan 18:02 5:48 30
799 Schacht,Miles 18:06 5:50 34
793 Devereux,Tommy 18:12 5:51 43
797 Hill,Liam 18:15 5:52 46
798 Hogan,Matt 18:16 5:53
791 Damer,Jeremy 18:19 5:54
795 Grujic,Fillip 18:20 5:54
794 Douglas,Drew 18:29 5:57
788 Blaszak,Scott 18:36 5:59
787 Albers,Alex 18:59 6:07
800 Wolff,Creighton 19:08 6:09
2 - Mentor Second Sole Top 5 Avg Times: 17:50 Points: 104
147 Polakowski,Joe 17:22 5:35 2
143 Canala,Chris 17:37 5:40 8
149 Tanner,Dylan 18:02 5:48 29
144 Elmore,Wade 18:05 5:49 32
148 Stoldt,Brandon 18:05 5:49 33
146 Oddo,Dominc 18:19 5:54 55
145 Hunsinger,Maverick 18:23 5:55 58
833 Brickman,Joey 18:27 5:56
834 Fuerst,Tyler 18:45 6:02
832 Blakemore,Colin 18:49 6:03
3 - AMDG tc Top 5 Avg Times: 17:54 Points: 119
656 Reid,Evan 17:26 5:37 3
660 West,Gabe 17:42 5:42 9
655 Fiehrer,Westin 18:02 5:48 28
657 Reischel,Chris 18:07 5:50 35
654 Angeline,Austin 18:15 5:52 44
659 Sutton,Andrew 18:45 6:02 84
658 Scherzinger,Alex 19:10 6:10 110
4 - Golden Snitches Top 5 Avg Times: 17:57 Points: 126
83 Harrison,Evan 17:35 5:40 7
87 Strevell,Jack 17:55 5:46 18
82 Eifler,Jacob 17:57 5:47 20
86 Rickwalder,Joe 18:10 5:51 40
81 Drendel,Ryan 18:11 5:51 41
85 Miga,Patrick 18:27 5:56 65
84 Hartner,Paul 19:22 6:14 117
5 - Sheridan Athletic Club Top 5 Avg Times: 18:05 Points: 170
942 Deweirdt,Peter 17:51 5:45 15
953 Litowitz,Jack 17:55 5:46 19
954 Maher,Charlie 17:59 5:47 25
934 Anaclerio,Nick 18:19 5:54 52
956 Oh,Ted 18:23 5:55 59
948 Iserloth,Barr 18:26 5:56 63
955 Merrill,Nick 18:26 5:56 64
946 Greenberg,Josh 18:27 5:56
941 Derrick,Josh 18:29 5:57
951 Kuptets,Charlie 18:35 5:59
938 Chookazian,Joe 18:42 6:01
961 Solon,Jack 18:45 6:02
960 Schreier,Zack 18:48 6:03
949 Jacobs,Tristan 18:51 6:04
943 Glickman,Jermey 18:55 6:05
952 Lessinger,Evan 18:55 6:05
937 Carter,Wells 19:20 6:13
950 Krubert,Hawk 19:25 6:15
944 Kochvar,Andrew 19:36 6:19
939 Cornejo,Nick 19:45 6:21
947 Hamill,Jack 19:51 6:23
945 Gorney,Sean 19:52 6:24
936 Burke,Matthew 20:32 6:37
958 Piggot,Charlie 20:45 6:41
959 Pollard,Jack 22:17 7:10
6 - Carmel Distance Alliance Top 5 Avg Times: 18:08 Points: 195
710 Leinheiser,Zac 17:43 5:42 10
712 Lyons,Conor 18:01 5:48 27
714 McMahon,Collin 18:16 5:53 47
722 Watson,Drew 18:19 5:54 54
708 Kalthoff,Andrew 18:21 5:54 57
718 Pescio,James 18:40 6:00 77
715 Miller,Bryan 18:40 6:00 78
716 Morris,Jack 18:50 6:04
720 Tomozawa,Kenji 19:11 6:10
719 St. Angelo,Elijah 19:20 6:13
701 Holland,James 19:28 6:16
721 Venckus,Nate 19:50 6:23
700 Hatfield,Ben 20:34 6:37
703 Hook,Kyle 21:41 6:59
709 LaBell,Andrew 24:02 7:44
713 MacNulty,Michael 28:37 9:13
7 - Columbus Thorn Distance Club Top 5 Avg Times: 18:12 Points: 212
748 Ford,Sam 17:50 5:44 13
757 Starnes,Sam 17:57 5:47 21
751 Green,Nick 18:07 5:50 36
744 Brooks,Elijah 18:21 5:54 56
758 Steward,Chandler 18:47 6:03 86
755 Smith,Isaac 18:56 6:06 96
753 Padilla,Daniel 19:05 6:09 104
752 LeClerc,Adam 19:09 6:10
756 Spoon,Justin 19:12 6:11
747 Fischer,Eli 19:54 6:24
741 Albers,Zach 20:21 6:33
762 Wright,Joe 20:27 6:35
743 Bowling,Derek 20:31 6:36
745 Doub,Alex 21:05 6:47
749 Genter,Sam 21:58 7:04
760 Thompson,Matt 22:30 7:15
759 Swaim,Paxton 24:26 7:52
754 Scarbrough,Paul 28:32 9:11
8 - Naperville South Top 5 Avg Times: 18:11 Points: 213
845 Jenkins,Grayson 17:47 5:43 11
843 Dina,Dominic 18:00 5:48 26
856 Wolff,Matthew 18:08 5:50 39
840 Baker,Mike 18:31 5:58 68
847 Mehio,Omar 18:31 5:58 69
853 Rainer,Max 18:42 6:01 80
854 Singh,Vishy 18:52 6:04 90
839 Anderson,Scott 19:19 6:13
849 Novak,Evan 19:25 6:15
848 Murray,Matt 19:35 6:18
838 Ackerman,Will 19:39 6:19
855 Willig,Zack 19:46 6:22
842 Conway,Patrick 19:48 6:22
850 Ohlhausen,Ethan 19:49 6:23
844 Green,Nick 20:05 6:28
841 Block,Michael 20:15 6:31
852 Patel,Josh 20:16 6:31
846 Leahy,Camden 20:37 6:38
851 Pandey,Rishi 20:38 6:38
9 - Mason Track Club Top 5 Avg Times: 18:21 Points: 272
830 Mueller,Jakob 18:12 5:51 42
831 Yates,Steven 18:15 5:52 45
829 Koehler,Justin 18:17 5:53 49
827 Crawshaw,Michael 18:28 5:57 66
826 Bruns,Peter 18:34 5:59 70
828 Damodhar,Amogg 19:16 6:12 114
10 - RunHersey Top 5 Avg Times: 18:23 Points: 282
933 Plischke,Josh 17:58 5:47 23
929 Cunningham,Brendan 18:18 5:53 51
930 Dini,Matt 18:23 5:55 60
931 Komenda,Jacob 18:37 6:00 73
932 Kovach,Kevin 18:39 6:00 75
11 - Nordahl TC Top 5 Avg Times: 18:22 Points: 288
866 Mierzwa,Henry 17:19 5:34 1
860 d'Ambrosio,Paul 17:49 5:44 12
861 Gaskin,Aidan 18:37 6:00 74
869 Tobin,Paul 18:45 6:02 83
863 Gorman,Billy 19:24 6:15 118
868 Steffen,Ben 20:23 6:34 147
864 Mcnamee,Danny 21:16 6:51 169
862 Giblin,Ryan 22:35 7:16
867 Olson,Guy 26:53 8:39
858 Cangelosi,Mike 26:53 8:39
865 Melerski,Jake 26:53 8:39
12 - Aurora Titans Top 5 Avg Times: 18:27 Points: 305
675 Vollrath,Jon 17:52 5:45 16
676 Wolak,Patrick 17:59 5:47 24
673 Scott,Stephen 18:34 5:59 72
672 Howerton,Zach 18:47 6:03 87
668 Cotter,Benjamin 19:05 6:09 106
667 Caton,Justin 19:07 6:09 109
669 Deslaurier,Justin 21:04 6:47 164
666 Bruner,Austin 21:05 6:47
671 Horwath,Kevin 21:10 6:49
674 Sweeney,Girard 22:56 7:23
13 - Wilmette XC Club Top 5 Avg Times: 18:33 Points: 339
1064 Tiongson,Paolo 17:54 5:46 17
1061 Niewiarowski,Andrew 18:17 5:53 50
1063 Reilly-Hayward,Patrick 18:23 5:55 61
1059 Kadus,Matthew 19:00 6:07 100
1062 Pasco,Daniel 19:11 6:10 111
14 - Davidson XC Top 5 Avg Times: 18:39 Points: 385
67 Abdi,Ahmed 17:27 5:37 4
779 O'Rorke,Ryan 18:39 6:00 76
778 Mendola,Paul 18:55 6:05 94
775 Hartle,Hans 18:55 6:05 95
780 Rose,Matthew 19:20 6:13 116
774 Getz,Isaac 19:25 6:15 120
773 Egolf,Chris 19:27 6:16 121
783 Turney,Eric 19:34 6:18
777 Keck,Patrick 19:53 6:24
772 Earley,Scott 20:00 6:26
781 Sauvey,Drew 20:16 6:31
15 - Orange Pioneers XC Top 5 Avg Times: 18:42 Points: 400
899 Lane,Brandon 18:19 5:54 53
902 Moore,Hunter 18:26 5:56 62
894 Flesch,Cameron 18:52 6:04 91
891 Benecke,Kyle 18:53 6:05 92
896 Heiden,Tommy 19:01 6:07 102
895 Hartzell,Matt 19:12 6:11 112
893 Fischer,Carl 19:48 6:22 136
897 Huang,Michael 20:30 6:36
900 Lomeo,Danny 20:47 6:41
892 Brooks,Josh 21:10 6:49
898 Kot,Sam 21:33 6:56
16 - OFallon Running Club Top 5 Avg Times: 18:50 Points: 434
888 Walton,Caleb 18:07 5:50 37
884 Phillips,Spencer 18:41 6:01 79
890 Whiteside,Bryson 18:47 6:03 85
878 Goldschmidt,Lucas 19:07 6:09 108
881 McDaniel,Jacob 19:30 6:17 125
889 Ward,Zion 20:18 6:32 142
882 Mendez,Victor 20:28 6:35 149
877 Dorries,Joshua 21:31 6:56
874 Abalos,Nick 21:53 7:03
879 Kalkwarf,Bryan 22:08 7:07
880 Kelly,Nick 22:28 7:14
885 Reavers,Derrick 22:53 7:22
883 ONeill,Jacob 22:55 7:23
875 Amenn,Tyler 22:55 7:23
887 Skelton,Evan 25:58 8:21
876 Daniel,Patrick (PJ) 27:29 8:51
17 - Palatine XC Club Top 5 Avg Times: 18:53 Points: 443
906 Leonard,Brian 18:04 5:49 31
909 Roehrborn,Dean 18:34 5:59 71
908 Michael,Zach 19:01 6:07 101
911 Trejo,Dan 19:15 6:12 113
912 Zambrano,Justin 19:33 6:18 127
905 Kissane,Ryan 19:40 6:20 129
910 Thoebald,Koby 19:47 6:22 134
904 Izewski,Nate 20:04 6:28
907 McGough,Conner 20:52 6:43
18 - Coyotes Top 5 Avg Times: 19:01 Points: 451
763 Bishop,Zachary 17:51 5:45 14
764 Fletcher,Syrus 18:16 5:53 48
767 Prewitt,Scott 19:28 6:16 124
766 Hansen,Jacob 19:45 6:21 132
769 Wright,Taylor 19:45 6:21 133
765 Hankins,Donovan 20:59 6:45 162
768 Shambaugh,Luke 21:52 7:02 173
19 - Liberty XC Running Club Top 5 Avg Times: 19:01 Points: 496
812 Wojciechowski,Luke 18:43 6:01 81
809 Ropchock,John 18:45 6:02 82
805 Cottrill,Jonathan 19:03 6:08 103
813 Worchester,Kian 19:06 6:09 107
802 Anderson,Austin 19:28 6:16 123
806 Frash,Jake 19:59 6:26 138
810 Sundberg,Gabe 20:22 6:33 145
811 Sundberg,Ian 20:29 6:36
803 Bay,Jackson 20:50 6:42
804 Beard,Ryan 21:42 6:59
20 - America Top 5 Avg Times: 19:31 Points: 577
664 Poch,Mitch 18:31 5:58 67
665 Weisgerber,Jacob 18:58 6:06 98
661 DeWine,Matt 19:24 6:15 119
663 Mendel,Nick 20:13 6:30 141
662 Lytle,Isaac 20:33 6:37 152
21 - Rock Running Club Top 5 Avg Times: 19:33 Points: 618
927 Scovell,Sam 18:47 6:03 88
915 Brill,Timmy 19:33 6:18 126
913 Bauman,Patrick 19:37 6:19 128
919 DeLong,Zach 19:52 6:24 137
926 Schloegel,Noah 20:00 6:26 139
917 Cordova,Phillip 20:20 6:33 143
923 Phillips,Connor 20:26 6:35 148
916 Cordova,Dominic 20:30 6:36
922 Palausky,Adam 20:32 6:37
918 Crowe,Patrick 20:58 6:45
925 Schloegel,Jake 22:07 7:07
924 Ryan,Nick 22:49 7:21
914 Bowen,Sean 24:34 7:54
22 - Mich Mash Running Club Top 5 Avg Times: 19:44 Points: 618
152 Dysart,Landon 18:50 6:04 89
153 Howland,Brett 18:54 6:05 93
836 Henderson,Trace 19:43 6:21 131
150 Alvaro,Jonathan 20:23 6:34 146
835 Cribley,Brett 20:51 6:43 159
154 Shoemaker,Elliott 20:54 6:44 161
151 DeMass,Ben 21:03 6:47 163
837 Squillace,George 23:10 7:27
155 Taylor,Grant 23:10 7:27
23 - Centerville XC Top 5 Avg Times: 19:57 Points: 676
738 Salzman,John 19:18 6:13 115
739 Salzman,Matt 19:27 6:16 122
735 Mikesell,Alex 19:41 6:20 130
740 Steele,Brandon 20:39 6:39 154
734 Emmert,Ethan 20:41 6:39 155
737 Reidell,Steven 21:06 6:47 165
24 - Braves XC Club Top 5 Avg Times: 20:07 Points: 678
681 Ivaturi,Ninadh 18:57 6:06 97
677 Barger,Griffin 19:05 6:09 105
679 Gambill,Tyler 20:32 6:37 151
682 Jackson,Kyle 20:50 6:42 158
684 Major,Andrew 21:11 6:49 167
680 Haley,Thomas 21:45 7:00 172
683 Luttrell,Ross 21:53 7:03 174
685 Morris,Austin 22:05 7:06
686 Vincent,Brayden 22:07 7:07
25 - Maine South Cross Country B Te Top 5 Avg Times: 20:14 Points: 708
823 Sodaro,Brian 18:59 6:07 99
822 Leonard,Vince 19:47 6:22 135
824 Sutschek,Ray 20:31 6:36 150
820 Cox,Anders 20:46 6:41 156
819 Carpenter,Joe 21:11 6:49 168
821 Grigus,Joe 21:23 6:53 170
825 Tobin,Connor 22:30 7:15 178
26 - VP XC Top 5 Avg Times: 21:58 Points: 711
1053 Funteas Jr,James 18:08 5:50 38
1054 Garner,Eddie 20:49 6:42 157
1057 Unseth,Will 21:08 6:48 166
1052 Acitelli,Anthony 21:38 6:58 171
1055 King,Tommy 28:11 9:04 179
27 - Celtic Running Club Top 5 Avg Times: 20:51 Points: 772
727 Gartner,Ryan 20:12 6:30 140
726 Erickson,Adam 20:21 6:33 144
730 Merriman,Matt 20:37 6:38 153
728 Go,Garrett 20:54 6:44 160
733 Prabhu,Rohan 22:11 7:08 175
732 Myers,Noah 22:12 7:09 176
731 Moghissi,Karl 22:20 7:11 177
729 Liu,Jason 22:36 7:16
725 Bradford,Shane 24:46 7:58
Girls Open
Place Bib Number Name School Time Pace
1 1096 Megan Kress (10) Carmel Distance Project 20:24.2 6:34
2 1287 Katie Glew (9) Wilmette Running Club 20:30.5 6:36
3 1087 Daphne Boom (9) Carmel Distance Project 20:34.5 6:37
4 1085 Lucy Allan (11) Carmel Distance Project 20:36.0 6:38
5 1172 Emily Hamilton (11) North Naperville XC Club 20:44.1 6:40
6 1189 Abby Sikorcin (11) North Naperville XC Club 20:44.2 6:40
7 1266 Maggie McClowry (10) UNA-McClowry-IL-Naperville 20:47.6 6:41
8 1286 Caroline Fix (9) Wilmette Running Club 20:49.8 6:42
9 1176 Anna Mandarino (11) North Naperville XC Club 21:06.9 6:47
10 1118 Miah Kincer (11) Columbus Thorn Distance Club 21:07.7 6:48
11 1089 Claire Corvari Carmel Distance Project 21:13.3 6:50
12 1093 Diana Gorin (11) Carmel Distance Project 21:14.2 6:50
13 1233 Alana Austin (9) UNA-Austin-IL-Naperville 21:15.1 6:50
14 1258 Ashton Henson (11) UNA-Henson-MO-Blue Springs 21:16.3 6:51
15 1215 Sam Lechowicz (10) Palatine XC Club 21:19.0 6:52
16 1177 Grace Martinez North Naperville XC Club 21:19.5 6:52
17 1086 Emily Ashburn (9) Carmel Distance Project 21:20.4 6:52
18 1144 Kathryn Hagstrom (12) Lady Kroy 21:22.0 6:53
19 1190 Jenny Smith (11) North Naperville XC Club 21:24.1 6:53
20 1211 Madi Berg (12) Palatine XC Club 21:25.3 6:54
21 1102 Brianna Burkman (10) Centerville Running Club 21:28.7 6:55
22 1248 Megan Dunsmore (10) UNA-Dunsmore-MI-Yale 21:29.8 6:55
23 1285 Kara Zweerink (11) UNA-Zweerink-MO-blue springs 21:32.2 6:56
24 1302 Katie Schmidt (12) Wu Tang XC 21:32.6 6:56
25 1094 Sarah Kalthoff (11) Carmel Distance Project 21:32.7 6:56
26 1210 Megan Beach (11) Palatine XC Club 21:38.3 6:58
27 1218 Noemi Portillo (12) Palatine XC Club 21:40.1 6:58
28 1214 Rebecca Duran (10) Palatine XC Club 21:40.8 6:58
29 1289 Suzanne Stein (10) Wilmette Running Club 21:41.1 6:59
30 1105 Abby Hecht (11) Centerville Running Club 21:41.9 6:59
31 1209 Morgan Balog (10) Palatine XC Club 21:42.9 6:59
32 1150 Kenia Sanchez (11) Lady Kroy 21:43.3 6:59
33 1212 Anna Buckstaff (9) Palatine XC Club 21:43.6 6:59
34 1092 Christina Geisler (9) Carmel Distance Project 21:43.9 6:59
35 1103 Caitlin Culberg (11) Centerville Running Club 21:46.9 7:00
36 1282 Margo Waters (10) UNA-Waters-OH-Cincinnati 21:50.0 7:02
37 1199 Sarah Duffy (10) OFallon Running Club 21:50.3 7:02
38 1216 Abril Malagon (12) Palatine XC Club 21:50.5 7:02
39 1154 Jessica Zellinger (10) Lady Kroy 21:51.1 7:02
40 1141 Emily Fjeldstad (10) Lady Kroy 21:53.4 7:03
41 1156 Nia Myrie (10) Mason Track Club 21:53.5 7:03
42 1170 Kayla Glowacki (9) North Naperville XC Club 21:53.8 7:03
43 1219 Lei Ann Watanuki (12) Palatine XC Club 21:57.6 7:04
44 1297 Sami Holmes (12) Wu Tang XC 21:58.4 7:04
45 1239 Hope Bush (8) UNA-Bush-IN-Mitchell 21:59.7 7:05
46 1117 Olivia Kelley (12) Columbus Thorn Distance Club 22:00.5 7:05
47 1099 Samantha Miller Carmel Distance Project 22:05.2 7:06
48 1158 Rachel Stein (12) Mason Track Club 22:08.5 7:07
49 1165 Gabby Champion (9) North Naperville XC Club 22:08.9 7:07
50 1181 Alex Moxon (12) North Naperville XC Club 22:09.4 7:08
51 1300 Amanda Moore (9) Wu Tang XC 22:09.6 7:08
52 1139 Caitlin Blum Lady Kroy 22:11.1 7:08
53 1073 Rachel Loken (12) Breen Track Club 22:11.4 7:08
54 1095 Hannah Klineman (10) Carmel Distance Project 22:14.5 7:09
55 1178 Grace McCormick (9) North Naperville XC Club 22:15.2 7:10
56 1230 Jasmin Marko (11) Tricky Kitty XC 22:15.9 7:10
57 603 Ashley Murray (12) UNA-murray-OH-Seville 22:16.1 7:10
58 1125 Bethany Lassen (10) Creek Runners 22:16.1 7:10
59 1107 Emily Pantuso (12) Centerville Running Club 22:16.2 7:10
60 1217 Kelly Ocock (11) Palatine XC Club 22:16.8 7:10
61 1143 Erica Hackett (11) Lady Kroy 22:17.8 7:10
62 1186 Sydney Prestifilippo (10) North Naperville XC Club 22:21.7 7:12
63 1278 Mercedes Robinson (11) UNA-Robinson-MO-Kansas City 22:25.6 7:13
64 1113 Morgen Dunleavy (12) Columbus Thorn Distance Club 22:26.2 7:13
65 1213 Silvia Catalan (12) Palatine XC Club 22:28.9 7:14
66 1110 Jessica Awad (10) Columbus Thorn Distance Club 22:29.5 7:14
67 1104 Laura Drew (9) Centerville Running Club 22:33.7 7:15
68 1244 Jenna Coon (11) UNA-Coon-OH-Celina 22:41.4 7:18
69 1179 Kelsey Meyer (10) North Naperville XC Club 22:44.4 7:19
70 1088 Mithu Chakrabarti (11) Carmel Distance Project 22:45.6 7:19
71 1174 Amanda Jackson (11) North Naperville XC Club 22:46.5 7:20
72 1173 Laura Houston (12) North Naperville XC Club 22:51.9 7:21
73 1301 Kirsten Peterson Wu Tang XC 22:52.5 7:22
74 1112 Haley Duke (10) Columbus Thorn Distance Club 22:52.5 7:22
75 1197 Casey Carter (10) OFallon Running Club 22:53.8 7:22
76 1127 Rachel Ott Creek Runners 22:55.6 7:23
77 1115 Anna Horak (10) Columbus Thorn Distance Club 22:56.3 7:23
78 1205 Annie Roberts (9) OFallon Running Club 22:57.8 7:23
79 1180 Sam Morris (10) North Naperville XC Club 22:58.6 7:24
80 1146 Sophia Kilgast (10) Lady Kroy 23:02.9 7:25
81 1114 Amelia Herrick (11) Columbus Thorn Distance Club 23:05.1 7:26
82 1185 Aditi Prakash (9) North Naperville XC Club 23:07.4 7:26
83 1080 Mary Fagel (9) Bulldog Running Club 23:08.4 7:27
84 1142 Anna Gutierrez (9) Lady Kroy 23:09.5 7:27
85 1138 Bernadette Belcher (11) Lady Kroy 23:11.0 7:28
86 1246 Robin DeClercq (11) UNA-DeClercq-MI-Kalamazoo 23:12.8 7:28
87 1268 Cailin McLean (12) UNA-McLean-MI-Dexter 23:14.4 7:29
88 1133 Rachel McManamon (9) Davidson XC 23:14.8 7:29
89 1098 Celia McGhiey (10) Carmel Distance Project 23:18.3 7:30
90 1298 Nicole Howe (12) Wu Tang XC 23:25.0 7:32
91 1140 Emily Douglas Lady Kroy 23:26.3 7:33
92 1082 Leah Grabowski (9) Bulldog Running Club 23:27.5 7:33
93 1247 Madeline Denison (11) UNA-Denison-- 23:28.0 7:33
94 1148 Claire Niewiara (10) Lady Kroy 23:28.4 7:33
95 1235 Jennifer Baum (12) UNA-Baum-OH-Perrysburg 23:29.5 7:33
96 1126 Shannon Milliken (11) Creek Runners 23:29.6 7:33
97 1265 Anna McClowry (12) UNA-McClowry-IL-Naperville 23:30.5 7:34
98 1293 Katie Barton (10) Wu Tang XC 23:30.9 7:34
99 1255 Rachel Harrison (11) UNA-Harrison-IN-Indianapolis 23:32.3 7:34
100 1153 Allie Wolfe (10) Lady Kroy 23:33.2 7:35
101 1276 Reagan Ritchie (9) UNA-Ritchie-IN-Kokomo 23:34.0 7:35
102 1167 Kyle Draghi (12) North Naperville XC Club 23:36.9 7:36
103 1129 Kylie Buckley (9) Davidson XC 23:43.7 7:38
104 1192 Victoria (Tori) Trezona (11) North Naperville XC Club 23:44.5 7:38
105 1109 Rebekah Albers (9) Columbus Thorn Distance Club 23:48.2 7:40
106 1123 Hannah Buell (11) Creek Runners 23:49.5 7:40
107 1283 Emily White (12) UNA-White-IL-Naperville 23:50.6 7:40
108 1131 Emily Clark Davidson XC 23:51.7 7:41
109 1236 Sydney Breitenbach (12) UNA-Breitenbach-MI-Delton 23:52.9 7:41
110 1151 Abbey Ward (9) Lady Kroy 23:53.9 7:41
111 1207 Samantha Tidwell (10) OFallon Running Club 23:54.8 7:42
112 1294 Aydee Dalina (10) Wu Tang XC 23:55.5 7:42
113 1252 Beth Garwood (10) UNA-Garwood-OH-Celina 23:56.7 7:42
114 1074 Riley McAvoy (10) Breen Track Club 23:57.6 7:43
115 1137 Rachel Atristain (10) Lady Kroy 23:58.0 7:43
116 1091 Ellie Easton (12) Carmel Distance Project 23:58.0 7:43
117 1273 Elena Ochoa (12) UNA-Ochoa-MI-Portage 23:58.8 7:43
118 1166 Elise Chao (9) North Naperville XC Club 23:58.8 7:43
119 1076 Emma Thomas (11) Breen Track Club 23:59.5 7:43
120 1256 Bailey Hayes (10) UNA-Hayes-IN-Rockville 23:59.7 7:43
121 1198 Ashley Cornuet (10) OFallon Running Club 24:00.4 7:43
122 1081 Maddie Gervason (9) Bulldog Running Club 24:00.8 7:43
123 1238 Allison Buday (9) UNA-Buday-MI-Augusta 24:01.1 7:44
124 1077 Amanda Vogel (10) Breen Track Club 24:01.2 7:44
125 1155 Catherine Fadden (11) Mason Track Club 24:02.5 7:44
126 1184 Tessa Pociask (11) North Naperville XC Club 24:02.7 7:44
127 1200 Danna Jenkins (9) OFallon Running Club 24:04.4 7:45
128 1228 Emily Hummels (12) Tricky Kitty XC 24:05.6 7:45
129 1175 Jesse Jankoski (12) North Naperville XC Club 24:08.7 7:46
130 1121 Sydney Perry (9) Columbus Thorn Distance Club 24:12.6 7:47
131 1240 Bekah Carr (11) UNA-Carr-OH-Celina 24:12.7 7:47
132 1232 Breah Anderson (8) UNA-Anderson-OH-Celina 24:14.0 7:48
133 1274 Ashtyn Phlipot (9) UNA-Phlipot-OH-Celina 24:14.1 7:48
134 1079 Brianna Zuhl (9) Breen Track Club 24:16.1 7:49
135 1267 Lauren McDonough (9) UNA-McDonough-OH-Celina 24:17.5 7:49
136 1221 Hannah Bunch (9) THN Running Club 24:19.0 7:50
137 1260 Katherine Janes (9) UNA-Janes-IL-Springfield 24:21.6 7:50
138 1229 Chloe Lachmund (11) Tricky Kitty XC 24:22.5 7:51
139 1279 Savannah Roy (9) UNA-Roy-IN-Mount Vernon 24:22.9 7:51
140 1134 Audra Valentino (12) Davidson XC 24:23.1 7:51
141 1149 Haley Rossiano (10) Lady Kroy 24:30.1 7:53
142 1254 Kireina Gray (11) UNA-Gray-IN-Indianapolis 24:36.6 7:55
143 1243 Allie Ciha (12) UNA-Ciha-IL-Naperville 24:39.2 7:56
144 1075 Jessica Moore (12) Breen Track Club 24:42.1 7:57
145 1241 Katie Cavanaugh (10) UNA-Cavanaugh-IN-Cincinnati 24:42.1 7:57
146 1251 Madeline Falk (10) UNA-Falk-- 24:42.1 7:57
147 1191 Monica Sun (11) North Naperville XC Club 24:43.9 7:57
148 1269 Aleah Mersch (10) UNA-Mersch-OH-Cincinnati 24:46.3 7:58
149 1147 Emily Liebert (9) Lady Kroy 24:48.5 7:59
150 1083 Lisa Hamant (11) Bulldog Running Club 24:52.5 8:00
151 1257 Anne Heidelberg (11) UNA-Heidelberg-MI-Gobles 24:53.5 8:01
152 1130 Allie Cibula (12) Davidson XC 24:58.8 8:02
153 1203 Casey Moffitt (10) OFallon Running Club 24:59.5 8:02
154 1106 Nicole Eggert (11) Centerville Running Club 25:03.2 8:04
155 1262 Betsy Klausen (9) UNA-Klausen-MO-Lees Summit 25:03.8 8:04
156 1152 Alyssa Wojcik (11) Lady Kroy 25:08.2 8:05
157 1280 Lexy Terrell (9) UNA-Terrell-IN-Ramsey 25:11.7 8:06
158 1208 Elaina Whorton (9) OFallon Running Club 25:15.2 8:08
159 1188 Amy Rickwalder (9) North Naperville XC Club 25:23.5 8:10
160 1171 Carly Glunz (11) North Naperville XC Club 25:25.6 8:11
161 1220 Lauren Welsh (11) The Flying J's 25:25.8 8:11
162 1259 Shelby Hulka (9) UNA-Hulka-IN-kokomo 25:26.0 8:11
163 1224 Keeliegh Stigall (10) THN Running Club 25:28.1 8:12
164 1264 Emma Maddelein (10) UNA-Maddelein-IL-Naperville 25:28.1 8:12
165 1132 Margo Lince (11) Davidson XC 25:30.3 8:12
166 1116 Sydney Keaton (12) Columbus Thorn Distance Club 25:31.7 8:13
167 1253 Kayleigh Gordon (10) UNA-Gordon-MI-hart 25:34.8 8:14
168 1128 Abby Bernard (10) Davidson XC 25:37.7 8:15
169 1194 Abby Becker (9) OFallon Running Club 25:41.2 8:16
170 1237 Giuliana Bresnahan (11) UNA-Bresnahan-MI-Portage 25:42.4 8:16
171 1272 Kathleen Nelson (10) UNA-Nelson-IL-Winnetka 25:45.9 8:17
172 1122 Marlee Reisinger (10) Columbus Thorn Distance Club 25:49.3 8:19
173 1201 Anna Langevin (10) OFallon Running Club 25:55.4 8:20
174 1145 Audrey Honig (9) Lady Kroy 25:58.2 8:21
175 1296 Adrian Fiordelise (11) Wu Tang XC 26:14.0 8:27
176 1299 Sam Losier (12) Wu Tang XC 26:14.0 8:27
177 1168 Juliana DuPuy (12) North Naperville XC Club 26:20.8 8:29
178 1234 Kassidy Baum (10) UNA-Baum-MI-Mears 26:22.6 8:29
179 1101 Teagan Wilson (11) Carmel Distance Project 26:24.5 8:30
180 1182 Stephanie Mueller (12) North Naperville XC Club 26:28.3 8:31
181 1164 Cheng Angelina (10) North Naperville XC Club 26:38.6 8:34
182 1204 Melissa Mueller (11) OFallon Running Club 26:45.6 8:37
183 1100 Kenzi Wilson (9) Carmel Distance Project 26:48.2 8:38
184 1097 Mallory Marrs (11) Carmel Distance Project 27:04.4 8:43
185 1084 Elizabeth Williams (10) Bulldog Running Club 27:14.9 8:46
186 486 Rebecca Kettel (9) Mich Mash Running Club 27:42.3 8:55
187 1295 Carrie Elsey (9) Wu Tang XC 27:55.0 8:59
188 1231 Abigail Shockley (12) Tricky Kitty XC 27:57.8 9:00
189 1225 Bri Abrahamson (9) Tricky Kitty XC 27:57.9 9:00
190 1193 Natalie Bak (9) OFallon Running Club 27:59.8 9:00
191 1078 Bri Yeskey (11) Breen Track Club 28:00.6 9:01
192 1275 Tonya Piergies (11) UNA-Piergies-IL-Kenilworth 28:04.4 9:02
193 1162 Rebekah Hartges (9) Mich Mash Running Club 28:20.8 9:07
194 1245 Jessica Cooper (9) UNA-Cooper-IN-Rockville 28:57.6 9:19
195 1206 Keri Teague (12) OFallon Running Club 29:15.9 9:25
196 1290 Lauren Amirhamzeh (12) WL xc 29:33.8 9:31
197 1226 Theresa Anderson (10) Tricky Kitty XC 31:38.5 10:11
198 1223 Zoe Kidwell (10) THN Running Club 32:09.7 10:21
199 1222 Bri Keilly (10) THN Running Club 32:15.8 10:23
200 1195 Katelyn Burton (11) OFallon Running Club 32:35.4 10:29
201 1136 Anna Zirpolo (9) Flyers 32:47.8 10:33
202 1291 Megan Buehler (12) WL xc 33:23.5 10:45
203 1135 Sami Chapman (12) Flyers 33:33.3 10:48
204 1227 Nico Hoon (12) Tricky Kitty XC 34:50.5 11:13
Girls Open Team Scores
Bib Number Name Time Pace Points
1 - Carmel Distance Project Top 5 Avg Times: 20:48 Points: 23
1096 Kress,Megan 20:24 6:34 1
1087 Boom,Daphne 20:34 6:37 2
1085 Allan,Lucy 20:36 6:38 3
1089 Corvari,Claire 21:13 6:50 8
1093 Gorin,Diana 21:14 6:50 9
1086 Ashburn,Emily 21:20 6:52 12
1094 Kalthoff,Sarah 21:32 6:56 17
1092 Geisler,Christina 21:43 6:59
1099 Miller,Samantha 22:05 7:06
1095 Klineman,Hannah 22:14 7:09
1088 Chakrabarti,Mithu 22:45 7:19
1098 McGhiey,Celia 23:18 7:30
1091 Easton,Ellie 23:58 7:43
1101 Wilson,Teagan 26:24 8:30
1100 Wilson,Kenzi 26:48 8:38
1097 Marrs,Mallory 27:04 8:43
2 - North Naperville XC Club Top 5 Avg Times: 21:03 Points: 40
1172 Hamilton,Emily 20:44 6:40 4
1189 Sikorcin,Abby 20:44 6:40 5
1176 Mandarino,Anna 21:06 6:47 6
1177 Martinez,Grace 21:19 6:52 11
1190 Smith,Jenny 21:24 6:53 14
1170 Glowacki,Kayla 21:53 7:03 29
1165 Champion,Gabby 22:08 7:07 32
1181 Moxon,Alex 22:09 7:08
1178 McCormick,Grace 22:15 7:10
1186 Prestifilippo,Sydney 22:21 7:12
1179 Meyer,Kelsey 22:44 7:19
1174 Jackson,Amanda 22:46 7:20
1173 Houston,Laura 22:51 7:21
1180 Morris,Sam 22:58 7:24
1185 Prakash,Aditi 23:07 7:26
1167 Draghi,Kyle 23:36 7:36
1192 Trezona,Victoria (Tori) 23:44 7:38
1166 Chao,Elise 23:58 7:43
1184 Pociask,Tessa 24:02 7:44
1175 Jankoski,Jesse 24:08 7:46
1191 Sun,Monica 24:43 7:57
1188 Rickwalder,Amy 25:23 8:10
1171 Glunz,Carly 25:25 8:11
1168 DuPuy,Juliana 26:20 8:29
1182 Mueller,Stephanie 26:28 8:31
1164 Angelina,Cheng 26:38 8:34
3 - Palatine XC Club Top 5 Avg Times: 21:32 Points: 82
1215 Lechowicz,Sam 21:19 6:52 10
1211 Berg,Madi 21:25 6:54 15
1210 Beach,Megan 21:38 6:58 18
1218 Portillo,Noemi 21:40 6:58 19
1214 Duran,Rebecca 21:40 6:58 20
1209 Balog,Morgan 21:42 6:59 22
1212 Buckstaff,Anna 21:43 6:59 24
1216 Malagon,Abril 21:50 7:02
1219 Watanuki,Lei Ann 21:57 7:04
1217 Ocock,Kelly 22:16 7:10
1213 Catalan,Silvia 22:28 7:14
4 - Lady Kroy Top 5 Avg Times: 21:48 Points: 125
1144 Hagstrom,Kathryn 21:22 6:53 13
1150 Sanchez,Kenia 21:43 6:59 23
1154 Zellinger,Jessica 21:51 7:02 27
1141 Fjeldstad,Emily 21:53 7:03 28
1139 Blum,Caitlin 22:11 7:08 34
1143 Hackett,Erica 22:17 7:10 37
1146 Kilgast,Sophia 23:02 7:25 46
1142 Gutierrez,Anna 23:09 7:27
1138 Belcher,Bernadette 23:11 7:28
1140 Douglas,Emily 23:26 7:33
1148 Niewiara,Claire 23:28 7:33
1153 Wolfe,Allie 23:33 7:35
1151 Ward,Abbey 23:53 7:41
1137 Atristain,Rachel 23:58 7:43
1149 Rossiano,Haley 24:30 7:53
1147 Liebert,Emily 24:48 7:59
1152 Wojcik,Alyssa 25:08 8:05
1145 Honig,Audrey 25:58 8:21
5 - Centerville Running Club Top 5 Avg Times: 21:56 Points: 138
1102 Burkman,Brianna 21:28 6:55 16
1105 Hecht,Abby 21:41 6:59 21
1103 Culberg,Caitlin 21:46 7:00 25
1107 Pantuso,Emily 22:16 7:10 36
1104 Drew,Laura 22:33 7:15 40
1106 Eggert,Nicole 25:03 8:04 66
6 - Columbus Thorn Distance Club Top 5 Avg Times: 22:10 Points: 157
1118 Kincer,Miah 21:07 6:48 7
1117 Kelley,Olivia 22:00 7:05 31
1113 Dunleavy,Morgen 22:26 7:13 38
1110 Awad,Jessica 22:29 7:14 39
1112 Duke,Haley 22:52 7:22 42
1115 Horak,Anna 22:56 7:23 44
1114 Herrick,Amelia 23:05 7:26 47
1109 Albers,Rebekah 23:48 7:40
1121 Perry,Sydney 24:12 7:47
1116 Keaton,Sydney 25:31 8:13
1122 Reisinger,Marlee 25:49 8:19
7 - Wu Tang XC Top 5 Avg Times: 22:46 Points: 206
1297 Holmes,Sami 21:58 7:04 30
1300 Moore,Amanda 22:09 7:08 33
1301 Peterson,Kirsten 22:52 7:22 41
1298 Howe,Nicole 23:25 7:32 50
1293 Barton,Katie 23:30 7:34 52
1294 Dalina,Aydee 23:55 7:42 56
1296 Fiordelise,Adrian 26:14 8:27 69
1299 Losier,Sam 26:14 8:27
1295 Elsey,Carrie 27:55 8:59
8 - OFallon Running Club Top 5 Avg Times: 23:06 Points: 226
1199 Duffy,Sarah 21:50 7:02 26
1197 Carter,Casey 22:53 7:22 43
1205 Roberts,Annie 22:57 7:23 45
1207 Tidwell,Samantha 23:54 7:42 55
1198 Cornuet,Ashley 24:00 7:43 57
1200 Jenkins,Danna 24:04 7:45 59
1203 Moffitt,Casey 24:59 8:02 65
1208 Whorton,Elaina 25:15 8:08
1194 Becker,Abby 25:41 8:16
1201 Langevin,Anna 25:55 8:20
1204 Mueller,Melissa 26:45 8:37
1193 Bak,Natalie 27:59 9:00
1206 Teague,Keri 29:15 9:25
1195 Burton,Katelyn 32:35 10:29
9 - Davidson XC Top 5 Avg Times: 24:01 Points: 282
1133 McManamon,Rachel 23:14 7:29 49
1129 Buckley,Kylie 23:43 7:38 53
1131 Clark,Emily 23:51 7:41 54
1134 Valentino,Audra 24:23 7:51 62
1130 Cibula,Allie 24:58 8:02 64
1132 Lince,Margo 25:30 8:12 67
1128 Bernard,Abby 25:37 8:15 68
10 - Bulldog Running Club Top 5 Avg Times: 24:32 Points: 290
1080 Fagel,Mary 23:08 7:27 48
1082 Grabowski,Leah 23:27 7:33 51
1081 Gervason,Maddie 24:00 7:43 58
1083 Hamant,Lisa 24:52 8:00 63
1084 Williams,Elizabeth 27:14 8:46 70
11 - Tricky Kitty XC Top 5 Avg Times: 25:19 Points: 299
1230 Marko,Jasmin 22:15 7:10 35
1228 Hummels,Emily 24:05 7:45 60
1229 Lachmund,Chloe 24:22 7:51 61
1231 Shockley,Abigail 27:57 9:00 71
1225 Abrahamson,Bri 27:57 9:00 72
1226 Anderson,Theresa 31:38 10:11 73
1227 Hoon,Nico 34:50 11:13 74
NIKE Kids Race 2013 State/
Place Name Bib Time Pace Sex Age City County
1 Bland,Dylan 3 1:31.1 1:31 M 11
2 Vernot,Braden 81 1:38.8 1:39 M 10
3 Oeding,Blaise 9 1:47.6 1:48 M 9
4 Lampert,Miles 5 1:48.2 1:48 M 11
5 Dodson,Addison 92 1:49.7 1:50 F 9
6 Grissom,Patrick 4 1:53.6 1:54 M 7
7 Hayes,Luke 90 1:54.5 1:55 M 8
8 Bush,Grace 89 1:56.4 1:56 F 9
9 Wrobel,Angelle 11 1:56.8 1:57 F 7
10 Dodson,Owen 93 1:58.0 1:58 M 7
11 Martin,Emma Rose 8 2:03.8 2:04 F 7
12 Baidel,Liberty 1 2:07.7 2:08 F 6
13 Jarmon,Jackson 94 2:09.4 2:09 M 7
14 Cooperf,Justin 91 2:20.2 2:20 M 6
15 Lampert,Samuel 6 2:20.2 2:20 M 6
16 Menser,Haleigh 74 2:21.1 2:21 F 5
17 Snyder,Kinsey 87 2:33.4 2:33 F 6
18 Raetz,Jake 95 2:34.0 2:34 M 4
19 Baidel,Regan 2 2:39.0 2:39 F 6
20 Passwater,Maddison 10 2:44.9 2:45 F 5
21 Martin,Blake Sumner 7 2:53.4 2:53 M 5
22 Menser,Hannah 75 3:57.4 3:57 F 4
NIKE Community Race 5K
Place Name Bib Time Pace Sex Age City County
1 Rupe,Craig 53 17:41.9 5:42 M 27
2 Wilcher,Tyler 66 18:14.5 5:52 M 19
3 Beeman,Mark 17 19:30.4 6:17 M 49
4 Emerson,Gerry 28 19:55.2 6:25 M 39
5 Schmitz,John 54 19:59.1 6:26 M 49
6 Burmester,Brittney 18 20:24.5 6:34 F 18
7 Dalton,Maddie 72 20:27.8 6:35 F 13
8 Phillips,Tim 51 20:38.1 6:39 M 47
9 Miller,Brian 46 20:51.2 6:43 M 32
10 Shoemaker,Kevin 56 20:56.5 6:44 M 47
11 Tournoux,Brigid 61 21:00.5 6:46 F 12
12 Ousley,Jordan 50 21:02.5 6:46 M 26
13 Vernot,Thomas 64 21:07.6 6:48 M 43
14 Walsh,Kelli 73 21:08.7 6:48 F 14
15 Montgomery,Kevin 47 21:11.2 6:49 M 20
16 Mueller,Ben 48 21:18.9 6:52 M 31
17 McRill,Aaron 83 21:20.5 6:52 M 39
18 Porter,Evan 82 21:26.6 6:54 M 14
19 Wrobel,A.J. 68 21:27.9 6:55 M 11
20 Tournoux,Bernadette 60 21:32.7 6:56 F 12
21 Fahey,Brendan 29 21:36.9 6:57 M 12
22 Mcelhenny,Tom 45 21:41.0 6:59 M 47
23 Fiorello,John 31 22:26.4 7:13 M 18
24 Hartges,Jaime 41 22:35.4 7:16 M 51
25 Sutherland,Blake 85 22:37.0 7:17 M 11
26 Edwards,Ruth 25 22:39.3 7:17 F 12
27 Wynn,Alisa 70 22:40.3 7:18 F 12
28 Gannon,Robbie 35 22:42.1 7:18 M 41
29 Rogers,Greyson 79 22:43.7 7:19 M 20
30 Roy,Brandon 77 22:46.1 7:20 M 18
31 Veatch,Evan 84 22:47.0 7:20 M 13
32 Eifler,John 27 22:59.7 7:24 M 13
33 Vernot,Kyle 63 23:08.1 7:27 M 14
34 Dennison,Savannah 23 23:08.9 7:27 F 8
35 Dennison,Bill 22 23:09.3 7:27 M 37
36 Watson,Andy 65 23:20.2 7:31 M 48
37 Deering,Matt 21 23:38.8 7:37 M 42
38 Garrow,Michael 36 23:40.2 7:37 M 47
39 De Castro,Kaya 19 23:43.0 7:38 F 11
40 Veatch,Craig 62 23:53.9 7:42 M 45
41 Gutierrez,Sarah 40 24:02.8 7:44 F 12
42 Barton,Lily 15 24:11.8 7:47 F 11
43 Edwards,Ken 86 24:15.9 7:49 M 44
44 Gannon,Chase 34 25:00.5 8:03 M 14
45 Wrobel,Danica 69 25:07.1 8:05 F 8
46 Clark,Steve 76 25:12.9 8:07 M 41
47 Oeding,Brett 49 25:16.5 8:08 M 43
48 Gadberry,Ian 33 25:23.8 8:10 M 11
49 Taylor,Katie 59 25:54.3 8:20 F 12
50 Baidel,Conni 12 25:55.2 8:21 F 32
51 Dorn,Alyssa 24 25:56.5 8:21 F 10
52 Taylor,Dan 58 26:09.9 8:25 M 45
53 Gutierrez,Mary 39 27:23.5 8:49 F 41
54 Heuerman,Heidi 44 27:32.1 8:52 F 12
55 Fink,Chris 30 27:40.0 8:54 M 51
56 Zirpolo,Jake 71 27:53.9 8:59 M 19
57 Schmitz,Julia 55 28:06.7 9:03 F 13
58 Heuerman,Elizabeth 43 28:44.3 9:15 F 49
59 Eifler,Jim 26 29:30.0 9:30 M 54
60 Rightley,Olivia 78 29:50.9 9:36 F 13
61 Deering,Lisa 20 29:51.8 9:37 F 42
62 Baidel,Peyton 13 31:27.8 10:08 M 6
63 Baidel,Reis 14 31:28.2 10:08 M 33
64 Gutierrez,Cesar 38 32:14.2 10:23 M 39
65 Hyndman,Valerie 88 34:53.4 11:14 F 55